Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is tapintatlanság ez?

Szerintetek is tapintatlanság ez?

Figyelt kérdés

Láthatóan kövér embereknek azt mesélni, hogy x-y ismerősöd hogy meghízott, és nem bír leállni az evéssel, meg hogy jó nagy darab, stb..


Megtörtént eset, és csak hallgatója voltam, de még így is nagyon kínos volt.

Úgy láttam, az érintettek is rosszul érezték magukat, csak hallgattak, nem mertek mondani semmit.



ápr. 18. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek nem volt soha intelligenciája, akkor ne várj tőle intelligenciát.
ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1+ A probléma ott van, és ez a te részed-hogy a nehézségben lévő mellé nem álltál, hanem hallgattál és ez miatt lelkifurid van-most. Jogosan. Gyakorlatilag cserbenhagytad, még ha lightosan is az adott embert, aki segítségre szorult.
ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1+ Legközelebb ilyenkor egy mondattal le tudod állítani az ilyen neveletlen fazont/nőt: Nem vagyok kíváncsi a pletykákra, és ha akarom akkor majd magam kérdezem meg X.Y-tól a dolgokat. Nah ilyenkor elfelejt levegőt venni a pletykás, felfuvalkodik, vörös lesz a feje-és elmegy-elviharzik.
ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az adott helyzetben semmit nem tehettem, legalábbis úgy éreztem.

Legjobb lett volna valahogy másra terelni a témát, de rajtam kívül még 3-an is csak csendben szégyenkezve hallgatták, nem léptek közbe, ők is ugyanígy éreztek.

ápr. 18. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tettetek, hogy nem szóltatok semmit. Sokkal többet közöltetek ezzel.

Akinek annyi az IQ-ja, mint a cipőmérete, úgysem érti.

Erre van egy keményszólás: “akasztott ember házában kötèlről beszélni.


Vagyis, ki tudja, milyen okból kövér embereknek az ismerősöm elhízásáról sztorizni.


Bunkó. Ennyi.

ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Igen, tapintatlanság.
ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!