Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Találkoztam egy magas beosztás...

Találkoztam egy magas beosztású személlyel. Először tegezett majd magázódásra váltott. Én nő vagyok ő férfi. Nálam pár évvel fiatalabb. (30-40között) Ez mit jelenthetett?

Figyelt kérdés
Egy bonyolult ügyet oldottam meg ezzel, de semleges téma volt. Én egy átlag senki vagyok amúgy.

ápr. 21. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Tisztelet, intelligencia, neveltetés, és gondolom, hivatalos-és családi hagyomány is bejátszhatott.
ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tegezésére hogy reagáltál?
ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nem mondtam olyan mondatot, hogy magázódás vagy tegeződés közt kellett volna választanom. Sehogy nem reagáltam igazából mert Itt vagyok-kal nyitottam elég laza vagyok.

Miután kényes volt a téma nem is akartam feszült hangulatot.

A messenger üzenetben meg hívásban még tegezett.

ápr. 21. 12:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló.

Szóval annyira laza nem vagyok azért de igyekszem annak tűnni úgy csináltam mintha egy ismerősömmel beszélnék közben fényévek vannak köztünk. Én egy elszakadt átlagos vagyok ő meg egy kifogástalan megjelenésű magas rangú személy.

ápr. 21. 12:56
 5/8 A kérdező kommentje:

* messenger üzenetekben


* "leszakadt"

autocorrect átírt.

ápr. 21. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
4 Azért ne ess már hasra egy "magasrangú" személytől. Ugyan olyan ember mint bárki más.
ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban van az, amikor az emberek először bizonytalanodnak el, mit is kellene használni.

Még a zsigereiben van, hogy mindenkit tegez.

ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamiért úgy látta rajtad, hogy nem örülsz a tegeződésnek. Ha jól értem, nem tegezted vissza egyértelműen, és ebből gondolhatta, hogy esetleg sértőnek tartod, hogy letegez, mint rangban alatta állót.
tegnap 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!