Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Maradinak vagy kimondottan...

Maradinak vagy kimondottan szép szokásnak tartjátok, hogy az első fiú a családban az apja nevét viselje?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elterjedtebb az, hogy második névként kapja az apja nevét, de amit te mondasz, az is előfordul.

Pl. én is édesapám nevét kaptam és ő is az ő apjáét. Sőt, a nagyapám bátyja is az apjuk nevét kapta és az ő fia (apukám unokatestvére) is ugyanazt a nevet. Ő csak azért nem örökítette tovább, mert neki csak lányai vannak. :D

Ha belegondolok, nálunk a családban szinte mindenhol az volt, hogy az első szülött fiú az apa nevét kapta.

Szerintem szép szokás. Max. akkor zavaró, ha még él a dédnagyapa is és akkor négy József van mondjuk a családban és most különböztesd meg, hogy melyikről van szó!

2010. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Szép szokás, de fantáziátlan. Bár én nagyon fiatal vagyok... :) A családban mindenki Anna vagy Mária volt, és sok a lány a családban, úgyhogy nálunk ugyanez anyai ágon történt. Én is Anna vagyok, de attól félek, hogy ezt a hagyományt én megszakítom. Úgy tudom, hogy ez többnyire véletlenek sorozata volt, a szüleim nem fognak egy szót sem szólni, ha az én gyermekem nem Anna vagy Mária lesz. 22L
2010. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem maradiság kérdése csupán. Ha tetszik a név, miért ne kaphatná az apja nevét a gyerek. Manapság nagyon dívik az a szokás, hogy a legritkább és furcsább neveket adják a gyereküknek, csak azért, mert ez a módi-, közben lehet a saját nevük is tetszene nekik.
2010. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem tetszik, de ez ugye kit érdekel? :D

Párom nevével nincs gond, de szeretnék más nevet adni a gyereknek, ha fiú lesz, legyen változatosság. :)

2010. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, mivel mindenki különböző személyiség, ezért a nevük is legyen különböző. Apum az apukája nevét viseli, de a második nevén szólítják, anyum pedig már a harmadik generációs Irén, még szerencse, hogy nem akarta tovább adni. A barátomnál úgy jöttek a fiú nevek: hogy egy László, egy Rezső, szerencsére ő László lett. De ha egyszer gyerekem lesz, neki is saját neve lesz, amilyen nincs a családban.
2010. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
szerintem egyik se. ha béna neve van az apjának, akkor lehet szemétség is. ha jó neve van, akkor adnám csak a gyerekemnek az apja nevét, (de akkor se biztos).
2010. nov. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem szép szokás egy darabig, de egy idő után unalmas.

A dédim az apukája után László lett, ezt a nevet kapta a papa is, apu szintén és még a bátyám is. Egy családi összejövetelen 4 Laci van. Nekem ez egy kicsit sok, de 2 generáción keresztül tetszik.

2010. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy nő szereti a gyereke apját, a fiúnak az apja nevét adja. Miért lenne ciki, hogy több is van abból a névből egy családban Nálunk a nagyapám György volt, Gyurkának hivták. A fiát, az apámat Gyurinak, a bátyámat Georg-nak, az én fiamat: Gyurikának, az unokámat Gyurcinak. Látjátok? Lehet nem egy néven hívni a generációkat!
2010. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!