Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyar vásárlási szokások!...

Magyar vásárlási szokások! Egy ruházati boltban miért kell úgy megnézni egy ruhát, hogy a legalsóval kezdjük, ill. miért hagyunk bent mindent a próbafülkében, ami nem lett jó? Miért sz. Runk bele az ott dolgozók munkájába "Ez a munkája" címen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Én sosem hagyom bent apróba... bocs, a próbafülkében a ruhát, hanem mindig visszaigazítom a vállfára, és visszateszem, ahonnan elvettem. Egyrészt, mert udvariatlannak tartom, ha nem teszem vissza, másrészt, nagyobb táskám van, és emiatt mindig úgy néznek, mintha lopni akarnék. Pedig én venni akarok, nem lopni. (a múltkor meg olyan rossz volt, mert az eladó lány nem húzta le a rendszerből amit vettem, és kifelé beriasztott a kapu. Kicsit üldözési mániám van, de ezt hagyjuk.)

Ott, ahol direkt kérnek, hogy hagyjam benn, persze megteszem. De kettőnél többet nem is viszek a próbafülkébe, inkább többször fordulok. Ha például nadrágot veszek, én szintén a legalsót szoktam kivenni - mert nekem nagy nadrág kell -, de mindig ügyelek, hogy a többi ne gyűrődjön össze.

2010. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

jav: étteremben nem hagyom,

mki segíthetné a másik munkáját

2010. nov. 25. 14:00
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocs, de tudod én voltam és én kérdezem meg, nem te. :) Pontosan ezt mondták, hogy nyugodtan ott lehet hagyni a fülkében, nem csak a fogason ami amúgyis ugy tele van hogy nem szokott több odaférni. Ő mondta hogy ez a munkája, nem mi. :) Nem tudom mi bajod. Ha nem tetszik a munka akkor menj máshova.
2010. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mindenkibe sz*rnak bele, én miért figyeljek többet a szükségesnél? Igyekszem nem rosszat csinálni de nem fogom az összes ruhát elhajtogatni helyette ha véletlenül rosszul vettem ki, és sietek... Én meg pl kutyázok és minden ember sz*r bele hogy attól mert van egy 'd*göm' még ugyanolyan érző ember vagyok... Na? Ezt mindenhol el lehetne mondani...
2010. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
23%
Egyszer olvastam itt egy kérdést, a kérdező azt írta, hogy egy üzletben lusta volt helyre vinni a ruhát próbálás után és csak lerakta valahová, aztán még ő volt felháborodva, hogy beszólt neki egy eladó, aki meglátta ezt. Oké, hogy ez a munkájuk a bolti kisegítőknek, de pl. egy takarítőnő se örülne neki, ha végigvonulnék sáros cipőben a folyosón, amit tíz perccel azelőtt mosott fel, hiába ez a munkája. Sok ember csak a saját kényelmével foglalkozik, nagy ívben tesz másokéra, de ha valaki ugyanúgy semmibe veszi az ő kényelmét, azért bezzeg nagyon fel tud háborodni.
2010. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Baromi ritkán járok vásárolni, akkor is kapásból a méretemnek megfelelőt választom ki, ügyelek arra, hogy ne túrjam szét a kipakolt dolgokat. Szerintem alap, hogy nem rondítunk bele a másik ember munkájába. A frissen aszfaltozott úton sem szokás járkálni, meg kell várni, míg megszilárdul.
2010. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel, szerintem ez nagy udvariatlanság és lustaság a vásárlók/lógok-a-suliból-és-nézelődök-féléktől. gondolom, senki sem szeret bemenni egy olyan próbafülkébe, amiben legalább 10 ruha van vállfán vagy széthajigálva. Akkor nem értem, hogy ugyanaz az ember, aki üres próbafülkébe szeretne bemenni, próbálás után miért hagyja ott azokat a cuccokat, amik nem jók. ugyanez igaz a nyílvános wc-kre is. én próbálás után nmindig visszaakasztom a ruhákat a vállfára és semmit sem hagyok bent. Olyan nagy megerőltetés felkapni azt a pár ruhát, és lerakni őket a 2m-rel arrébb lévő pultra? vagy amikor a kupac aljáról veszitek ki a nadrágot, olyan fáradságos visszahajtani az oldalra hajtott nadrágokat? csak egy mozdulat! valaki itt írta, hogy azért hagyja bent a fülkében a ruhát, mert nem akarja mindet a pontos helyére visszaakasztani. Nem is kell! ez már tényleg a bolti dolgozó munkája, viszont annyit mindenki könnyedén megtehet, hogy lerakja őket a pultra vagy felakasztja a ruhatartó állványra.
2011. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!