Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem lett mostanában...

Csak szerintem lett mostanában teljes puccparádé a szalagavatóbál?

Figyelt kérdés
sajnos itt a 2.kerületben, és környékén fejenként 100.000 Ft alatt nem jönnek ki a szalagavatói költségek. nekem csak jövőre lesz, de bátyámnak most van és borzalom. és hiába mondom a tanárnőnek, hogy szerintem felesleges,béreljünk egy kisebb helyet vagy nekünk legyen rendhagyó a szalagavatóbálunk és kevesebb költségű, közli, hogy én inkább ne bujtsam fel az osztálytársaimat. pedig szerintem igazam van, nem mindenki engedheti meg magának, hogy ilyen kényelmesen kidobjon ennyi pénzt egy alkalomra, ami "egyszeri és felejthetetlen az életben". és aki nem teheti meg, és emiatt nem tud részt venni a keringőben, mert nem tud egy 30.000 Ft-os ruhát bérelni, az nem érdekel senkit?! ti hogy gondolkodtok erről?
2010. dec. 3. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Úgy hogy aki nem tud 30.000 forintos ruhát bérelni az ne vegyen részt benne.
2010. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, szerintem is baromság ekkora felhajtást csinálni.
2010. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is értelmetlen puccparádé, ha volt valamilyen értelme, mint rítusnak, rég elveszett a fodrosbodros k.vadrága ruhák és frizurák mögött, már csak az ízléstelen felhajtás számít. én nem is vettem részt a sajátomon.
2010. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az osztálypénzből fizetik a ruhát. Amúgy szerintem is kicsit túlzás ez az egész..
2010. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Azért ez a 30.000 egy kicsit sok. Én körülnéztem, lett is 8000-ért ruhám. Ne hidd, hogy csúnyát béreltem, szerintem nagyon szép, elegáns volt. A hajamat magam csináltam. Így jött össze egy százas körülbelül (a kosztümmel együtt, amit ma is hordok alkalmakra). Sajnos ez egy ilyen dolog. De az esküvődön is ezt fogod gondolni? Persze, ez nem olyan esemény, de ez nekem megért ennyit, felejthetetlen volt és csodaszép. (mielőtt azt hinnéd, hogy persze, hogy megért ennyit, mert anyáék fizették, a nyári munka pénzemből fizettem mindent.)
2010. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de ez már rég nem arról szól amiről kéne, hanem a pénzről. nyílván az esküvőmön nem fogom ezt csinálni, de azért ez a kettő nem egy súlycsoport...
2010. dec. 4. 00:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Én budaörsi vagyok, nálunk is, ne tudd meg, milyen rongyrázás ment...Külön estélyi ruha a szalagtűzéshez, külön ruha az osztálytánchoz+a a keringő ruha. + fizetni kellett a tánctanárt, a meghívót...

Sokan beszélnek szalagavató bálról. Naja, a bál valóban arra való, hogy megmutatjuk, milyen szép a ruhánk, milyen drágák az ékszereink. De ne ess kétségbe, meg lehet oldani.

A tánctanáron és a meghívókon nem nagyon tudsz spórolni. A ruhán viszont igen. Én pl. ismerőstől kaptam kölcsön estélyi ruhát. A keringőruhámat 35 ezerért béreltem. De lehet ennél jóval olcsóbban is találni. A kozmetikust teljesen ki lehet iktatni, ha egy barátnődet megkéred, hogy sminkeljen ki. A fodrászra sem muszáj vagyonokat költeni. Kivasalod teljesen a hajad, vagy épp besütöd hajsütő vassal, beteszel egy szép hajpántot vagy szalagot és kész. A sznob sulival nem tudsz mit tenni. Ha nagy helyet bérelnek, hát nagy helyet bérelnek. De a ruhán, kozmetikuson és fodrászon sokat spórolhatsz.

2010. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

2002-ben volt a szaladavatóm. Nekünk szerencsénk volt. A tánctanár az egyik lány nővérének a férje volt. Ingyen tanította be a keringőt. A ruhákat 3-4ezerért béreltük fejenként. Cipővel, kesztyűvel, meg műgyöngysorral.)Minden lánynak ugyanolyan volt, ezért mennyiségi kedvezményt kaptunk. A legegyszerűbbet választottuk, mindenféle csipke nélkül. De azért nagyon szép volt. (A legtöbb iskola ott rontja el, hogy esküvői ruhakölcsönzőbe mennek, és egyesével bérlik a ruhákat. Úgy persze sokkal drágább.)

És a szalagavatót az iskola tornatermében tartottuk. Az évfolyam egyöntetűen szavazta meg. (Vagyis nem volt bérleti díj.) A szalagot az iskola fizette.

Vettünk a tánctanárnak vmi ajándékot köszönetként. Szóval olyan 5-6ezerből jött ki az egész fejenként.

A büfét meg a 11. évfolyam csinálta, és nagyon kitettek magukért. Ráadásul tényleg emberi árakat kértek az üdítőkért/szendvicsekért.

Egyébként mi az egész ballagási cécót olcsón megúsztuk. A tablóképet az egyik osztálytársunk anyukája csinálta meg ingyen. (Festőművész) A fotókat az egyik tanár, aki hobbifotós, és szuper felszerelése volt. Csak anyagköltséget fizettünk. (Egy fotó 80Ft volt.) A közös blúzt meg szintén valakinek az ismerős varrónője készítette, olyan 2-3ezer körül.

Szóval szalagavatóval, szerenáddal(buszt béreltünk, mert a tanárok Bp különböző részén laktak), ballagással, érettségi utáni vacsival (ahová az egész tanári kart meghívtuk) és tanári búcsúajándékokkal nem került fejenként 30ezerbe...

Jah, és a gimim a Rózsadombon volt. Szóval elit környéken.

De ehhez kellett egy olyan évfolyam, ahol mindenki spórolni próbált, és nem pénzt szórni.


Egyébként én a te helyedben tutira megkérdeztem volna a tanárnőt az osztály előtt, hogy ő fizeti-e a terembérlést, vagy ti? Mert ha ő, akkor oké a nagyobb terem, de ha ti akkor neki semmi köze nincsen hozzá...

2010. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy esküvőt meg egy szalagavatót nem kéne összehasonlítani szerintem.

Rengetegen vannak, akik az esküvőt is 100 000 alatt hozzák ki, mert nincs pénzük nagyobb felhajtásra.

2010. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

"Csak szerintem lett mostanában teljes puccparádé a szalagavatóbál?"


Mindig is az volt.


"sajnos itt a 2.kerületben"


A II. kerület az ország egyik leggazdagabb településrésze, ott elsősorban az elit lakik, és ennek az egyik mellékhatása ez. A VIII. kerületben vagy Miskolcon valószínűleg nem várják el, hogy az ember 100 ezret költsön a szalagavatójára.

2010. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!