Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az Ezüst- és az Aranyvasárnap...

Az Ezüst- és az Aranyvasárnap (később kiegészült a Bronz-zal is) magyar "találmány" vagy előfordul más országokban is?

Figyelt kérdés

Magyarországon már a rendszerváltás előtti időkben is létezett.

(Akkor ugyanis kiskereskedelmi árusító helyek szigorúan hat napon keresztül voltak nyitva /szombatonként legfeljebb délután 2-ig/, mert még nem voltak "Plázák", "akik" /amelyek/ a mindennapos nyitva tartást általánossá tették.)

Ezek a napok képezték a kivételt, ami jó volt a vásárlóknak és hasznos (Árbevétel!) az állami kereskedelemnek is.


2010. dec. 4. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
4%

Advent:

[link]


Advent második vasárnapja bronz, 3. ezüst és az utolsó aranyvasárnap...

2010. dec. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem ezt kérdeztem!

Amint az azt apró betűsben kifejtettem, kiskereskedelmi értelemben - mint rendkívüli bevásárló nap - érdekelt (volna), nem pedig liturgikus oldalról.

A Wikipedia oldalból nem derült ki semmi, vagyis, hogy tartanak-e más országokban is rendkívüli bevásárló napokat.


Valaki más, akinek van helyi tapasztalata, tudna válaszolni?

2010. dec. 8. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés az volt, hogy "...magyar "találmány"-e vagy előfordul más országokban is?" Ha elolvastad volna amit belinkeltem akkor kiderült volna számodra, hogy honnan ered az Advent. Ha ezzel tisztában vagy akkor az is egyértelmű, hogy nem lehet magyar "találmány" hiszen a kereszténységhez kötődő ünnepről van szó. Az apró betűsben tényeket közöltél, kérdést nem tettél fel. Igen más országokban is van karácsonyi vásár advent vasárnapokon.
2017. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!