Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meg van az szabva, hogy hány...

Meg van az szabva, hogy hány éves kortól lehet valakinek aláírása, és használhatja is, hivatalos papírokon? Meg ahol laá kell írni valamit, stb. És "kötelező" az olyan "krikszkrakszos" aláírás? Vagy maradhat simán a normál név?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj elhúzott vonalakkal tarkítani a kézjegyed.

Lényeg h alá legyen írva.

18 éves kortól már írhatsz még építkezési papírokat is alá.

18/F

2010. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom en regen csomot gyakoroltam hogy lehet szepen alairni de mar nem erdekel nekem az alairasom is ugyanolyan szep olvashato ahogy irok...
2010. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásnak a teljes normál névnek kellene lenni. Általában,akiknek sokszor kell aláírni,pl. a munkahelyén,azok írása lesz olvashatatlan,krix-krax-os egy idő után. Ezért szokták több okmányon kikötni,hogy az aláírás mellett a nevet nyomtatott betűkkel is ki kell írni.
2010. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs szabály, hogy mikortól lehet aláírást használni, onnantól kezdve, hogy tudsz írni, lehetnek általad aláírandó dolgok, pl diákigazolvány már hatéves korban. A személyidet is aláírod, akárhány éves korban kapod. Teljes jogú nagykorú állampolgár pedig 18 évesen vagy.

Másik kérdés: Egyáltalán nem kötelező a krikszkrakszos cirkalmazás: az aláírásod a leginkább a tiéd (még inkább, mint a neved, hiszen azt másoktól kaptad), és azt csinálsz vele, amit akarsz. Egyébként az az őszinte, egyenes ember, akinek az aláírása ugyanolyan, mint az írása egésze, az vállalja önmagát.

2010. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én aláírásom is olvasható, de ha húsz dolgot kell aláírnom, egy idő után, megcsúnyul. Meg valahova, csak szignót, azaz monogramot elég tenni.


Egyik volt osztálytársamnak - kissé nagyképű, már 15 éves korában randa volt az aláírása. Ő úgy mondta, művészies.

2010. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat .:D
2010. dec. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!