Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ismeretlen ismerős. Szólítsam...

Ismeretlen ismerős. Szólítsam meg?

Figyelt kérdés
Évek óta ugyanazon az úton járok haza munkából délutánonként, és minden nap szembe jön velem egy idősebb úr. Úgy veszem észre, mintha éjjeliőr vagy biztonsági őr lenne valahol. Szinte már ismerősök vagyunk, pedig még soha egy szót sem beszéltünk. Félreértés ne essék, nem akarok tőle semmit, családos férfiember vagyok, nem vonzódok a saját nememhez. :) Csak olyan kellemetlen, hogy minden nap találkozunk, és mégsem tudom a nevét, ő sem az enyémet. Mutatkozzak be neki, szólítsam meg? Mit mondjak?
2009. jan. 22. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is köszönj neki, (ha eddig nem tetted volna meg, nem tudom, ez nem derült ki számomra). Aztán pedig ha az alkalom úgy hozza, akkor kezdeményezz vele beszélgetést. Ha ez megvolt, akkor mutatkozz be neki. Viszont ha csak szembe jön veled akkor tényleg elég furcsa lenne leszólítani. egy kicsi közvetlenség kell és kész... én sokszor beszélgetek emberekkel, amikor utazok, vagy várok valahol... :)
2009. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valóban, elfelejtettem beleírni, hogy még nem is köszöntünk egymásnak, viszont mindig találkozik a tekintetünk. Arra gondoltam, hogy legközelebb szótlanul, egy illedelmes főhajtással fogok neki köszönni, kíváncsi vagyok rá, hogy viszonozza-e.
2009. jan. 22. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Csak nehogy félreértse... :D Am én valószínűleg azt csinálnám a helyedben, hogy köszönnék neki, s megmondanám, hogy: elnézést kérek, hogy csak így leszólítom, csak már olyan, mintha ismerném magát... Elnézést mégegyszer a tolakodásomért... Aztán két lehetőség lenne ez után, vagy elhajtana melegebb éghajlatra, vagy folytatná a beszélgetést, bemutatkozna, stb... Utána meg már minden nap beszélhetnétek, vagy csak szimplán köszönnétek egymásnak, s elmúlna az a hiányérzet, melyet most érzel ezzel kapcsolatban... :)
2009. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy korombeli lánnyal voltam hasonlóképpen, minden nap ugyanazzal a busszal járunk. Végül is ő volt az "okosabb", és egyszer rámköszönt :-)) Azóta már beszélgettünk is.

Szerintem az úr jó néven fogja venni, ha üdvözlöd, legalábbis én örülnék neki, ha a helyében lennék.

2009. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönj rá, a többi menni fog magától.
2009. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én nem köszönnék neki, hisz mégsem ismerem a szó szoros értelmében. Nekem is van számtalan ilyen ember az életemben, hozzátartoznak a mindennapjaimhoz, de ennyi. Én például tolakodásnak venném, zavarban lennék. Egy ilyen helyzetet mindenki másképp reagál le.
2009. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

úristen, tényleg a fordítottjára változott a világ.

régen természetes volt, hogy beszélgettek az emberek egymással, meg köszöntek.

nyugodtan köszönj neki egy jó reggeltetet.

2009. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!