Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem tudnak írni a fiatalok?

Figyelt kérdés
A kérdéssel arra gondolok,hogy elszomorít az a helyzet,amit itt,és egyéb más társasági portálokon látok...A mai fiatalok nem tudnak helyesen írni.Hülye pontos j-vel,és még sorolhatnám.Miért nem veszik a fáradtságot,hogy megtanuljanak magyarul,helyesen írni?Csak szerintem ennyire rossz a helyzet?Számomra visszataszító az olyan válasz olvasása egy esetlegesen feltett kérdésnél,amiket nem helyesen írnak le...Pl.:eggyütt,együt,mért,komojan,muszály,stb...
2009. jan. 30. 03:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően az a probléma, hogy nem olvasnak könyveket, nem látják elégszer jól leírva, nem rögzül a helyes forma.

Ha a neten irkálnak egymásnak, ott meg gyakran látják egymástól a helytelen formát.

De fórumokról sok középiskolást ismerek, akik hibátlan helyesírással, tökéletes szórenddel írják le mondanivalójukat.

2009. jan. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az oktatási rendszer okolható elsősorban.

Rossz a tananyag és rossz a módszer is,amit a tanároknak használniuk kell.

Az előttem szólóval is egyetértek:A példa ragadós,a rossz példa meg pláne!

2009. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van...Csak már nem tudtam tovább nézni,és gondoltam megkérdem,hogy csak szerintem ilyen rossz-e a helyzet? :)
2009. jan. 30. 14:03
 4/36 anonim ***** válasza:

Nos alapvetően mindenkinek igaza van, de nemcsak a módszer, nem csak az olvasás hiánya, hanem a gyerekek hogy is mondjam minősége is sokat változott az évek során.

Ezt a tapasztalat is mutatja, ezt nem lehet nem észrevenni.

2009. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
79%

xD

Nmetudom ezt hogyan érted..na mind 1

am én egy 13 éves lány woOk!

Szóval ha arra érted hogy a tinik valai iylesmiket írnak hogy:cejetlek,cija...stb

ez azért van mert mi szeretünk rövidíteni meg így jobban teccik nekünk.Amúgy ez nem azt jelenti hogy nem tudunk helyesen írni

2009. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Én tizenéves vagyok, egy kifejezetten jó gimnáziumba járok, ami azt jelenti, hogy az osztálytársaim elvileg nem agyhalottak, de volt már olyan, hogy egy dolgozat után a tanár megemlítette, az egyik fiú azt írta, hogy "ojan" (vagy valami hasonlót). Persze mindekni tudta, hogy ennek az msn az oka: nagyon divatos ugyanis, hogy direkt rosszul írják le a szavakat (engem nagyon idegesít). Szóval ez is lehet oka a helyesen írni nem tudásnak:)
2009. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%

Nos, igazad van sokan használják így az msnent. De a normális ember nem használja így, pl. én sem. Úgy gondolom tényleg azzal van a gond, hogy a gyerekek nem olvasnak, illetve nem akarnak meg tanulni írni.


No most a rövidítés nem azt jelenti, hogy "cejetlek" érdekes én 19 éves létemre sosem használtam ezt a szót, és sosem fogom.


De abban biztos vagyok, hogy aki használ ilyet azok között is vannak akik tudnak írni-olvasni, sőt van aki jobban mint az átlag, és ezt a szlenget ha lehet így nevezni csak a saját kis társaságában használják.

2009. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Mert csak a szexen jár az eszük, nem pedig a tanuláson!

Egy vén 25 éves

2009. jan. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentben is van valami! (Vén 25 éves?:) )

A "cejetlek, teccik-es" hozzászólónak:

Ez nem rövidítés, hanem úgynevezett sejpítés.Bizonyos életkorban ez még marha aranyos,meg minden,de aki már kiejtette a tetszik szót, az azt is tudja,hogy nem két c-vel írjuk.

Amúgy köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

2009. jan. 31. 10:38
 10/36 anonim ***** válasza:
38%
Foggalmam sincsennem.
2009. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!