Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkaidőben minden egyes nap...

Munkaidőben minden egyes nap negyed-, félóránként 10 perces cigiszünetek, munka hátrahagyva, levonhatóak-e a fizetésből?

Figyelt kérdés
Van-e erre vonatkozóan rendelet, jogi szabályozás? Mivel én nem dohányzom és ezek a kis cigiszünetek hetekre / hónapokra / évekre összeadva szép kis időszakot tesznek ki, én pedig teljesen munkavégzéssel töltöm az egész munkaidőt!
2011. jan. 20. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
irigy:S
2011. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan ember, aki negyedóránként dohányzik. Aki annyira dohányos, hogy félóránként rágyújt, az átlagosan 4 perc alatt elszívja a cigarettát (dohányzom, és sokat foglalkozom a témával,a zért tudom).

Minden munkavállalónak jár óránként 10 perc szünet. Ha egy óra alatt kétszer megy ki dohányozni, az bőven belefér a jogszabályban meghatározott szünetbe.

Erre a szünetre egyébként jár a munkabér is.

És jó ha tudod, hogy ez a szünet nem cigire van kitalálva, hanem mindenkinek alanyi jogon jár. Neked is. Ergo nyugodtan felkelhetsz félóránként tornázni egyet (ha gép előtt dolgozol), meginni egy kávét vagy bármi.

Az, hogy te ezt nem veszed ki, a te dolgod. De attól még a többieket is megilleti.

2011. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pénzből nem, de ledolgoztatható.

Ha zavar a dolog legegyszerűbben úgy tudod megoldani, hogy amikor pihenőt akarsz tartani egyszerűen nem csinálsz semmit és mikor valaki számon kéri akkor közlöd hogy te most épp dohányzol. Egyik munkahelyemen egész jól működött a rendszer.

2011. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem irígység, hanem arról van szó, hogy én nem mászkálok ki negyedóra-, félóránként cigizni és addig lesz@rom a melót, mert cigizés és tracsparti folyik a meló helyett. Én meg továbbra is végzem a munkámat cigiszünetek nélkül, mivel nem dohányzom. Igaz, hogy párszor már a főnök kérdezte tőlem, hol van a cigis kolléganő, mondtam, hogy bagózik, erre vörös lett a feje a főnöknek, majd pl. tegnap ezt hallva bevágta az ajtót úgy, hogy majdnem kiesett a keretéből.... :-))))
2011. jan. 20. 13:23
 5/6 A kérdező kommentje:
De van olyan, nem is egy kolléganő, aki negyedóránként mászkál dohányozni, mert sorra járja a többi dohányost és kicsábítja őket bagózni!!!!!
2011. jan. 20. 13:49
 6/6 A kérdező kommentje:
11:12: Igazad van! Köszönöm!
2011. jan. 22. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!