Minek van? ...........

Figyelt kérdés
Minek tanulni irodalmat és történelmet? Mire megyek vele ha tanulok igéről , főnévről vagy őskorról meg stb!
2011. febr. 6. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre valamilyen szinten szükség van.

Az más kérdés, hogy hogyan tanítják meg ezeket. Szerintem inkább ezzel van a gond.

Négy év alatt öt magyartanár, az egyik fele semmit sem tanított, a másik meg csak azt mondogatta: "hülyék vagytok, nem lesz belőletek semmi!"

És csak egy tantárgyat írtam példának.

2011. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Valamennyire szükség van arra, hogy tudjuk a nagyobb költőket és persze a történelmünket. De nem mindegy, hogy hogy tanítják. Vegyük pl a történelmet. Nem tudom te hogy vagy vele, de annyira bonyolultan van fogalmazva az egész , hogy néha fel sem fogom mi van. Aztán meg, ha nem tudod akkor h.ülye vagy,, meg miért nem tudod?!:S

Én inkább a matekot sorolnám a felesleges tantárgyak közé. Mert nem tudom mi értelme van a logaritmusnak meg az ilyen baromságoknak. Tudod osztani, szorozni, összeadni , kivonni- ennyi miért nem elég? Miért kell bonyolultan venni pl a számtani sorozatokat, meg a mértani sorozatokat? Mert mivan, ha valaki tényleg nem tudja felfogni, nem az erőssége a matek- de mégis ránk erőltetik.pedig nem mindenki gondolkozik logikusan.

Egyébként meg, hányszor megkérdeztem szüleimet meg közelebbi rokonokat néhány fontosabb történelmi eseményekről, sosem tudtak rá pontos választ adni:)- Szóval igen, ezért tanulunk. Tök mindegy, mert néhány év múlva úgy se emlékszünk rá.

2011. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Tudok*

elírtam,bocs

2011. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi 5-6-os tanárunk semmit nem tanított.

Idei tanár annyi házit ad, hogy 5oldal az semmi.

Na mindegy, és most tanuljuk 7-ben az 5-es anyagot...DE KOMOLYAN!!!

És kérdezte mondjuk, hogy írtuk le a metaforát, felolvastam, és kiröhögött. Bár ez nekem is furcsa volt 5-ben, de mindegy, k***a volt az a tanár..

2011. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: felpontozva, igaz
2011. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Ja még azt elmondanám, hogy nekünk is így volt, hogy volt olyan tankönyv pl a 9.-es tk-et még 10.-ben vettük át,és nem 2 hónapig legalább 5 hónapon keresztül. És a 10.-es tk meg megmaradt 11.-re.:) Nagyon "jó" ez a magyar oktatás, komolyan:D
2011. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekünk is kell vinni az 5-6os könyveket :D
2011. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt érettségizünk, és a legtöbb tantárgyból még a 11.-es anyagot sem vettük végig. Máshol már rég ismételnek...
2011. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én a 2. válaszoló vagyok.

Mi is nemsokára érettségizni fogunk, és nemrég kaptuk meg a Kidolgozatlan érettségi CÍMeket! Mást megkérdeztem, ők azt mondták, hogy a legtöbb megvan nekik kidolgozva, de nem ők dolgozták ki hanem az osztályfőnökük. Mi meg még csak a címeket kaptuk meg. Röhej,nem?

Ja és a "legszebb" benne az, hogy tanuljuk a tételeket , de hozzá még az éves anyagot is...

2011. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Mert a kultúránk, nemzetünk része. Anélkül, hogy nem ismered az irodalmat, történelmet, művészeteket, egy-két nyelvet nem nevezheted magad semmilyen fokon sem műveltnek, hiába van 3féle mérnöki diplomád mondjuk. És ez persze fordítva is igaz. Az sem mondhatja magát műveltnek, aki a fent említetteket ismeri, de nem képes egy tisztességes szinten elboldogulni a matekkal, fizikával, kémiával is - legalább elméleti szinten.

Lehet, hogy te nem ezzel szeretnél foglalkozni, de ettől még a saját történelmünk, irodalmunk, nyelvünk megértése alapkövetelmény minden értelmes embernél. Ha te nem szeretnél az ilyen emberek közé tartozni, sajnállak.

2011. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!