Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett ilyen nagy divat a...

Miért lett ilyen nagy divat a tegeződés? Jóval ötvenen túl vagyok, elég furcsa számomra, mikor pl. egy boltbe belépve a tizenéves eladó kislány szia, mit kérsz? Kérdéssel indít.

Figyelt kérdés
Más is van ilyen helyzetben? Engem kifejezetten zavar.
2011. febr. 26. 17:36
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
74%
huh,én ilyenről még nem is hallottam.Ez nem is inkább divat,hanem tiszteletlenség: D Azért adjuk már meg a tiszteletet egy jóval idősebb személynek.
2011. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
64%
Magának nem jó ha fiatalabbnak nézik?
2011. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
65%
szerintem jobb a tegeződés.. Több országban nincs is magázódás csak tegezés és ha belegondolsz a tisztelet nem ott tegeződik, hogy azt mondom: ön, maga, te.
2011. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
58%
* a tisztelet nem ott kezdődik, hogy tegeződünk vagy magázódunk :D
2011. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%

Ki mit hoz otthonról, én senkit nem tegezek le már olyan korban, max ha megengedi.

Nekem kimondottan kellemetlen 40-50 körülieket tegezni, mert számomra furán hangzik, soha nem volt ez szokás a családunkban, mindig magázni kellett az idegeneket.

2011. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Kb. annyinak nézek ki, amennyi a korom. Szerintem ismeretlen embereket letegezni kifejezetten neveletlenség.
2011. febr. 26. 17:44
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a világot éljük!Nekem meg az volt furcsa,hogy anyukám magázta az édesanyját (én tegeztem mamámat).Szerintem tegeződve is meg lehet adni a kellő tiszteletet,és könnyebb is úgy beszélgetni.De viszont a tizen-huszon éves eladótól nyilván nem udvarias dolog,ha rögtön le sziázza az éppen betoppanó vevőjét,aki láthatóan jóval idősebb nála.
2011. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%
A leírt konkrét példa inkább tiszteletlenség... 30 vagyok, a láthatóan korombelieket és fiatalabbakat általában én is tegezem (munka során nem!) de idősebbeket eszembe sem jutna, hacsak kifejezetten nem ajánlja fel az illető...
2011. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
99%

Nekem is furcsa, és én is úgy nevelkedtem, hogy nem is tudok kapásból letegezni valakit, sokkal természetesebb, ha magázom.

Ennél az irritálóbb, mikor én magázódva kérdezek, ő meg tegeződve válaszol, még ha nem is vagyok sokkal idősebb, vagy cirka vele egykorú, akkor is zavar. :S

30N

2011. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
63%

Neveletlenség vagy nem neveletlenség, nem tudom.

Én ugyan még fiatal vagyok, de engem olyan helyen ahol nem ismernek élből le magáznak.

De amúgy én ezzel a magázódás-tegeződés dologgal úgy vagyok, hogy tegezve is meglehet adni a tiszteletet és magázva is ellehet küldeni melegebb éghajlatra.

2011. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!