Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hallottatok már arról, hogy...

Hallottatok már arról, hogy miért vált hagyománnyá, hogy a nők a férfiak jobb oldalán sétálnak?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen a férfiak bal oldalt a kardot hordták, és jobb kézzel húzták elő, és hogy közben ne kaszabolják le a hölgyet(ha hirtelen kell előrántani) így a nők a jobbjukon közlekedtek.
2009. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
De van ennek olyan verziója is, hogy a bal oldalon voltak a k betűs dolgok.. Kard, kulacs, k*rva :P Ezért mentek a nők a jobb oldalon. Én személy szerint nem szoktam figyelni, hogy a barátom melyik oldalán megyek.. sztem baromság (:
2009. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
nekem a pasim sosem engedte, hogy a bal oldalán legyek, mert ott az emberek a k*rvájukat hordták. hiába mondtam, hogy hülyeség, meg nem érdekel. azt mondta, hogy igazából őt se érdekli, de ha mégis van valaki aki igen, ne gondoljon rosszra... :D engem személy szerint nagyon idegesített, de egy idő után megszoktam.
2009. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt, másrészt akkoriban a női ruhák jóval terebélyesebbek voltak, mint manapság, ha a bal oldalon jön a nő, akkor kb két percenként akadt volna össze a ruhája a karddal.

Ráadásul az sem vette volna jól ki magát, ha egy fegyvert tartanak maguk között...


szóval alapvetően a kardviselésből származik a dolog, sok-sok érv alapján.

2009. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
79%
Ez fura, én is vmi olyan verziót ismerek, hogy "bal oldalt csak a k*rvák és a kutyák sétálnak"... szóval lehet van benne valami hogy ez egy közhiedelem :D De én pl nem foglalkozom vele...
2009. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eredete a kardból jött és utána, hogy megjegyezze mindenki jött a kur.vás, kutyás, kardos dolog. Nekem például fontos, ha valaki jön mellettem akkor az a jobb oldalamon jöjjön. Mondjuk én szeretem betartani a protokollt.
2009. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a megfogalmazás a K betűs dolgokkal nagyon tetszik :D
2009. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
és mi van, ha valaki a kutyáját jobb oldalon sétáltatja? :)
2009. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolónak: akkor rosszul van nevelve a kutya. :D

Amúgy ez a kardos doloög mellett én valami olyasmit is hallottam, hogy ha úttesten sétálnak akkor is kötelező mindig a férfinak lenni bal oldalt, hogy nehogy felcsapja a nőt az őket kikerülő kocsi.

2009. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
javítok, jobb oldalon IS xD amúgy igen, pont azért is amit megírt az előttem szóló :)
2009. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!