Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi jogon szólnak be a ci**nyok...

Mi jogon szólnak be a ci**nyok? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

A kérdésben még nem kivehető,hogy mire is szeretnék kitérni.Nem tudom milyen hosszúra sikeredik,de most szedem össze a dühös gondolataimat és megpróbálom kultúrált,MAGYAR ember módjára leírni.

Ugyanis lenne pár kérdésem hozzátok,hátha ti tudjátok erre a választ,hogy a ci*ányok mi jogon szólnak le? Mi jogon parancsolgatnak és szólnak be?

ELEGEM VAN!Nem bírom már hol levezetni a dühömet.Próbáltam őket elfogadni de nem tudom!!!Amit már csinálnak elfogadhatatlan!!!!

Most is jövök ki a suliból és beszól egy romalány:"níízd már annak a sapkáját!"

Ezt még is mire véljem?A véleményét nem kérdeztem...és ez nem is lenne akkora nagy baj,de ezt a sapkát a nagymamám kötötte nekem és ami ebben felháborít,hogy az ő munkáját szólja le!Amikor a családom tartja el őket,hogy legyen a 8 testvérének mit ennie?

Még egy ilyen szól be???Mit képzel magáról?Hihetetlen,hogy itt tartunk!Felfoghatatlan.SOHA nem fogom ezt megérteni!

Akkor elmegyek mellette (ez már egy másik) kb. 4.-es lehet a gyerek(általánosba persze) és ököllel beleüt a hasamba.

És ha visszaszólok neki (amit nem tettem meg bár olyan szívesen megtettem volna) akkor meg jön a família és ÉN LESZEK A HIÁBÁS!

Egyiket sem ismerem,és soha nem szóltam hozzájuk és nem is fogok!

Igazságtalanság: ( Akkora feszültség van bennem,hogy nem tudom hol levezetni...Igazából nincs is kivel megbeszéljem.Inkább magamba folytom.

De már tényleg nem bírom.Tudom,hogy nem szép dolog másnak a halálát kívánni de én az összesnek azt kívánom!

Bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikeredett.Köszönöm ha elolvastad.A véleményedre lennék kíváncsi.

Esetleg tapasztalatok vagy történetekre.

14/L


2011. márc. 18. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekem tegnap MAGYAR(!) munkások "szóltak be" az alakomra, úgy hogy majd leszédültek az állványról annyira csöpögött a nyáluk. Abszolút nem legyezgeti a hiúságomat, a "fúúú de jóó kis kerek popsid van" téma 50-es kiéhezett alakoktól. Szerintem ez nem nemzetiség függő, mindenhol vannak gáz emberek, te is megtaláltad őket. Azt viszont nem értem miért nem véded meg magad... ha nagyon dühös lennék én megtenném, és az sem érdekel ha másnap félholtra szurkál a kicsi családja legalább lesz indokom rendőrséghez fordulni!
2011. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tetris ***** válasza:
100%

Szia! Próbálj meg megnyugodni.

Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Ha rákérdeznének, majd mindenkinek van valami baja a cigányokkal. Sajnos az ő szokásaik, az életvitelük annyira más mint a normál embereké. Ezért mindenhonnan kilógnak a sorból, sehova nem képesek beilleszkedni.

Mivel ők is "emberek", nem tehetünk semmit, el kell viselni őket. Az egyetlen megoldás, ha igyekszel elkerülni ezeket a parazitákat.

A nagymama által olyan nagy szeretettel kötött sapit pedig hordjad csak. Aki a bunkó megjegyzést tette rá, annak lehet, hogy még bugyija sincs, nemhogy sapkája.

2011. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a cigánynál az erőn van a hangsúly. Tekintélyelvű szerveződés, ahol az van feljebb, aki erősebb, agresszívabb, nagyobb szájú. Ha egyedül van a cigány, nem szól be, de csoportosan mindig. Be akarja bizonyítani az adott egyed, hogy ő a falkavezér, vagy be akarja bizonyítani a falkavezérnek, hogy ő is erős.

A fejletlen kultúrák mindig az erőszakra alapulnak, mert az mindig rendelkezésre áll, nem kell túlbonyolítani.

Én figyelmen kívül hagyom őket, hiszen számomra ők nem az én civilizációmhoz tartoznak, így nem kommunikálok velük. A macskámmal sem nyávogok otthon. Amíg nem ér támadás, addig nem reagálok, ha ér, akkor önvédekezek. Ennyi. Minden magyar embernek ennyit érdemes tudni a cigányokról.

2011. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Próbálom kerülni,de olyan helyen lakok,hogyha kilépek a házból első "ember" akit meglátok az egy olyan :) És nagyon nem kellemes.Egyszerűen elkerülhetetlen.El szeretnék költözni: S De tudom,hogy máshol is vannak,de nem ennyien és talán nem is ilyenek.Ugyanis ez Magyarország 2. vagy 7. legveszélyesebb kisvárosa.

Első válaszolónak:Nem a bókkal van a baj: ) Azt elfogadom és nem foglalkozok velük...sőt még jól is esik.Itt a beszólásokkal van a baj.: D

2011. márc. 18. 14:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én mindig, amikor megkérdezik, hogy hogyan viszonyulok a témához, azt szoktam mondani: "Nem vagyok rasszista. Cigányokból is vannak jók, nekem nincs bajom velük."

Aztán gondolkodok, és rájövök, hogy mennyi ocsmányságot követnek el. Pedagógusok verése, az utcán bárkit elkapnak és megvernek.

22 éves lány vagyok. Tizenéves koromban egy olyan városba jártam középiskolába, ami tele volt cigányokkal. A buszmegállóban "csöveztek" mindig - iskola helyett. Ha rájuk néztél, az volt a baj, ha nem néztél rájuk, az a baj. Mindenbe belekötnek. Lehúznak pénzzel, és ha nem adsz, még meg is vernek.

Ismerek olyan cigányt, akinek rossz jegyet adott a tanár, erre azt mondta: "Azért, mert cigány vagyok."


Sajnos erre nincs "gyógyír". Nem tudsz mindegyikkel leülni, és megbeszélni: nem az a bajom, hogy cigány vagy, hanem hogy nem tudsz normálisan viselkedni.

Én félek tőlük. Ha az utcán szembe jönnek, már félek, és már zavarban vagyok, mert nem tudom, hogy hová nézzek. Én is ilyen környéken laktam.

Próbáld elkerülni őket, mást nem nagyon tudsz csinálni szerintem...

2011. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ti hol laktok/laktatok,hogy ilyen véleményen vagytok a cigányokról? Én is cigány vagyok mégsem csinálok ilyeneket,sőt a környéken senki talán 1 család,de azok szellemi fogyatékosok már. Várj kitalálom Heves megye,Borsod?

19/L

2011. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi.

Igen: )

Tudom,hogy vannak közöttük rendesek is,de valamelyik ..pfu :)

2011. márc. 18. 17:04
 8/14 pelgrim ***** válasza:
34%

Én is tapasztaltam ilyet, többször is, és “csodák csodája” egyszer se cigány volt aki így viselkedett velem szemben.


De talán jó lenne, ha magunkban kutatnánk vajon miért is viselkednek velünk így némely emberek?


Igen, nagy a “feszültség” benned, és ezt érzik az emberek, és biztos lehetsz abban hogy lesz valaki a közeledben aki reagál rá. Nem véletlen az sem hogy éppen ezek az emberek azok, akik így viselkednek veled. Talán valahol mélyen benned, anélkül hogy tudnád, lappang az ellenszenv a cigányok iránt.


De van a dolognak még egy másik oldala is, mintha a “túlvilágon”, még mielőtt erre az életre vállalkoztunk, megbeszéltük volna egymással: “a jövőben majd ha találkozunk kérlek viselkedj így vagy úgy velem, tegyél megjegyzéseket, üss majd jó nagyot ököllel a hasamba, hogy érezhessem mennyire fáj, hogy megtanulhassam hogyan szabaduljak meg a feszültségektől, hogy megtanuljam hogyan kell megbocsátani”.


A feszültségtől meg kell szabadulnod, de jó ha ezt nem teszed azok rovására akik rosszul bánnak veled – vannak direkt erre a célra kidolgozott módszerek – mert a gyűlölet ördögi köréből nagyon nehéz kilépni.

2011. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

szóval még én kérjek bocsánatot amiért megütött? : D köszi.

Nem tudom,hogy én értettem-e félre,de úgy fogtam most fel h. az egész az én hibám,amikor soha nem szóltam hozzá,rá se néztem,tényleg nem csináltam semmit.Kerültem őket.O.o

2011. márc. 18. 18:25
 10/14 pelgrim ***** válasza:

Válasz a kérdező tegnapi kommentjére (tegnap 18:25):


Kedves kérdező, bizony félreértetted.


Nem írtam azt, hogy neked kell bocsánatot kérned, csak azt hangsúlyoztam, hogy - szó szerint megismétlem:

„De talán jó lenne, ha magunkban kutatnánk vajon miért is viselkednek velünk így némely emberek?”


Ez semmiképpen sem jelenti azt hogy te lennél a hibás. De ha a jövőben szeretnéd elkerülni, hogy némely emberek így viselkedjenek veled, akkor (ön-)tudatodon kell változtatnod, mert ha nem, hát mindig lesz valaki a közeledben, aki beléd köt.

2011. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!