Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha levélben férfiaknál Tisztel...

Ha levélben férfiaknál Tisztelt XY úr a helyes megszólítás, akkor nőknél mi? Úrnő?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Férfiaknál: Tisztelt Kovács Pál Úr.

Nőknél: Tisztelt Kovács Katalin...De ha akarod akkor hozzá írod,hogy "Tisztelt Kovács Katalin Hölgyem!"

2011. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úrhölgy, asszony, kisasszony.
2011. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Anonymus és Pista bácsi :D
2011. máj. 2. 18:14
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Úrasszony
2011. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
En ugy szoktam latni, hogy Urasszony. Szerintem bunkosag, ha egy helyrol ferfinak "Ur" megszolitas van a neve utan, a nonek meg semmilyen.
2011. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Úrhölgy
2011. máj. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Butaság, amiket itt ált. írtak.


Mindegy hogy férjnél van-e az illető vagy nem, mindenkoron: Tisztelt Kiss Éva Asszony!


Egy nő életkorára sosem térhetsz ki, nem illendő, ezért nem kiasszoyn, néni, úrhölgy pedig egyenesen vicc.

szóval kérdésedre a válaszom: ASSZONY


(egy protokoll ügyintéző menyasszonya)

2011. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
előző vagyok megint, lemaradt hogy hölgyem sem, az a számlákhoz szokás, nem komoly levélhez!
2011. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Protokoll menyasszonya vagy sem, szerintem az asszony megszólítás utalgat arra, amire állítólag nem illik. Mert egy nő akkor asszony "hivatalosan", ha férjhez ment.

A férfiaknak: Úr

A nőknek: Úrhölgy, vagy Hölgy (ez lehet hajadon,

elvált, özvegy, férjezett...)

2011. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15:47: nem a protokoll a lenyeg, hanem az, hogy hogyan hasznaljak es bizony sok formaban hasznalatos.


Egyebkent az, hogy te protokoll ugyintezo menyasszonya vagy, ezen mit valtoztat? Ha valaki orvos menyasszonya, akkor o maga is hiteles orvosi tanacsot ad? Barcsak ez ilyen egyszeru lenne.

2011. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!