Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennétek, ha rájöttetek,...

Mit tennétek, ha rájöttetek, hogy a tegeződéssel a nálatok egy nemzedékkel fiatalabb visszaél?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo! A te problemad ezek szerint nem a masik tegezodesebol fakad, hanem a tiszteletlensegebol. O ilyen lenne, ha magazna, akkor is. Megmondtad neki, hogy ne beszeljen igy veled? De egyebkent miben tiszteletlen? Miket mond?
2011. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hülyeségeknek, baromságnak nevez általa el nem fogadott dolgokat. Válaszaiban gúnyolódik, lekezelő.

Első "ténykedésekor" az édesapja és az édesanyja külön-külön , azaz egymástól függetlenül, szerét ejtették, hogy a gyermekük tiszteletlensége miatt, helyette, bocsánatot kérjenek tőlem.

2011. máj. 17. 16:27
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy ez nem tegeződés kérdése.


Volt egy gimis tanárunk, akivel természetesen formálisan mindenki magázódott, mégis jó pár osztálytársam akadt aki magázódva ugyan, de haverként kezelte és egyértelműen átlépte azt a "bizonyos" szintet.

Ezzel ellentétben egyetemen majd' minden tanárunkat tegeztük, de tökéletesen tudtuk mi a különbség a tegezés és a tiszteletlenség között.


A kérdésre válaszolva: tenni nem nagyon tudsz tenni semmi mást - szerintem - minthogy te továbbra is tartod (tegeződve) azt a bizonyos távolságot, s többi már egyértelműen az ő szegénységi bizonyítéka, magát járatja le vele.

2011. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hülyeségeknek, baromságnak nevez általa el nem fogadott dolgokat. Válaszaiban gúnyolódik, lekezelő.


Meg mindig nem nagyon lehet erteni, hogy pontosan milyen temaval kapcsolatban ilyen, de nekem ebbol az jon le, hogy 1. vagy ilyen a stilusa (lekezelo, bunko, de ennek a tegezeshez nincs koze), 2. vagy ha csak bizonyos temaknal ilyen, akkor azt jelenti, hogy un teged, nem akar veled errol beszelni. Nekem is van egy ismerosom (idosebb tanar no) es nem tudja megerteni, hogy nem erdekel az MLM-je, nem akarok mar tobbet vasarolni tole. Legutobb mar durvabb stilusban kellett hozza beszelnem, bar elegge nehezemre esett. De ugy gondoltam, hogy mar csak igy ert a szobol. Azt mondod, hogy bizonyos dolgokat nem fogad el. Nem lehet, hogy te erolteted? Nem ismerem a helyzetet, igy csak tippelni tudok, hogy o ugy erzi, te erolteted es szeretne, ha x temaban beken hagynad. Nem lehet? Csak nem valamilyen vallasi dologrol van szo? Vagy milyen tema? Jo lenne tudni. Vannak dolgok, amikbe nem kellene beleszolni tudod.

2011. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ezt azóta engedi meg magának, amióta felajánlottam neki a tegeződést.
2011. máj. 17. 19:11
 16/23 A kérdező kommentje:

"2. vagy ha csak bizonyos temaknal ilyen, akkor azt jelenti, hogy un teged, nem akar veled errol beszelni."


Ezek a "beszélgetések", mint írtam, levelezések, több címzettnek szólnak. Senki nem kötelezi arra, hogy ebben részt vegyen, az egyik levelezőtárs meg is írta neki, ha a téma bántja, a levelet egyszerűen kitörölheti. De nem ezt teszi. Ezt a levelezőtársat, aki vele egy nemzedékbeli, azon nyomban letámadta, hibáit, vélt hibáit kezdte felemlegetni és csaknem nyíltan kikérte magának a nálánál 7 évvel fiatalabb megjegyzését.

Amúgy a témák nem vallásiak. Művelődési, ismeretterjesztési vagy kevéssé hozzáférhető vagy (még)nem tanított, de tudományosan alátámasztott, új témák.

2011. máj. 17. 19:23
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ezek a "beszélgetések", mint írtam, levelezések, több címzettnek szólnak. "


Oke, igy mar ertheto. En ezeket a tobb cimzettnek szolo dolgokat szoktam 1 pillantas alatt kitorolni, de olyat is ismerek, aki ilyenre egy nagyon durva mondatot irna vissza. Ez nem vele beszelgetes, ez egy targyilagos valami. Minek idegesited ilyennel? En sem vennem jo neven. Minek kuldozgeted neki? Azert volt veled durva, mert valoszinuleg nem tudta veled finoman megertetni, hogy ot ez nem erdekli, nem vetted ugy a lapot. Ha nekem is kuldozgetnek agymoso szovegeket, olyan dolgokat, amik nem erdekelnek, nem fogom jo neven venni. Miert kell masra eroltetned ezeket a nezeteket? Olyan sajnalatos, hogy valaki olyan, mint te, egyetemi oktato vagy volt oktato ezt nem tudod felfogni, elfogadni.

2011. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Félreértetted!

Többoldalú beszélgetésekről, nem pedig valamilyen, valahol, valakik által összeállított bárgyúságok küldözgetéséről van szó.

Az adott témához, problémásnak látszó dologhoz hozzáfűzzük a véleményünket, tapasztalatunkat, egymástól tanulunk.

Két nemzedék beszélgetéséről van szó, akik nem egy városban, sőt időnként nem is egy országban élnek vagy tartózkodnak.

Ez nem az, amire Te gondoltál, és elítélsz. Ezeket mi sem szeretjük, egyetértünk Veled.

2011. máj. 17. 21:20
 19/23 ekeke ***** válasza:
Ignorálni kell. Sajnos valami burokból származol, nem tanultad meg a szimpla emberi viszonyok között sokszor előforduló tiszteletlenséget, bántást, sértést lekezelni. Amúgy valószínűleg neki csak nincs érzéke a kommunikációhoz (diplomáciai érzék)
2011. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolso elotti vagyok: meg ezek alapjan is azt gondolom, hogy nem erdekli, amit irtok es ez nala egy ilyen "hagyjatok mar ezzel" mechanizmus. Plusz legutolso valaszolo minden szavaval egyet ertek. Nem kell eroltetni. Gondolom, hogy te sem szereted, ha valaki valamire eroltet.
2011. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!