Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegyek neki ajándékot, ha én...

Vegyek neki ajándékot, ha én meghívtam a szülinapomra, de ő engem nem?

Figyelt kérdés

A többiek mind kérdezgetik hogy mit vettem neki...én meg hallgatok, mert nem tudják hogy nem hívott meg. Ebből kiderül, hogy a baráti kapcsolatot alapul véve egyértelmű a meghívás.Annyira cikinek érzem hogy nem készülődök a többiekkel, de hát mit tehetnék?Száljak be a tortába meg az ajándékba...alapból én nem az ajándék miatt hívtam meg őket, a sajátomra is magamnak vettem a tortát, nem vártam el. Nem akarom hogy bunkónak tűnjek, mert én is kaptam tőle egy kis apróságot, de hát ha nem hívott meg azt jelenti hogy nem tart rám igényt, nem?

Ti ezt a helyzetet hogy értelmeznétek?


2011. jún. 9. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én annak adok ajándékot, akitől kapok. :)

Hogyha valaki nem hívna meg a szülinapjára, de előtte már kaptam tőle ajándékot, akkor viszonoznám.

2011. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha te meghívtad, ő meg nem, akkor szerintem egyértelmű, hogy ő nem tart rád igényt. Éppen ezért nem is vennék neki semmit.
2011. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy illik viszonozni, de ilyen szempontból akkor már a meghívást is. Nem tudom, számomra egy kicsit megalázó lenne az ajándék, tekintve hogy nem hívott meg, nem tart rám igényt...
2011. jún. 9. 17:37
 4/11 A kérdező kommentje:
...és velem is nem egyszer esett már meg, hogy én jóhiszeműen beszálltam a közös ajándékba, amikor pedig rajtuk volt a sor, viszonzásképp nem kaptam semmit.
2011. jún. 9. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell venni neki semmit. Ha belegondolsz, te azért kaptál tőle apróságot, mert meghívtad, ő meg még csak meg sem hív. Szerintem sokkal rosszabb érzés (olyan önalázós), ha az ember visz neki valamit, megköszöni, aztán mennek a társaságotok többi tagjával partizni. Hát kapja be!
2011. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm!:)
2011. jún. 9. 20:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy a baráti társaságból mindenkit, még a tőle távolabb állókat is meghívta, kivéve engem...
2011. jún. 10. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes..:-/ biztos, hogy ilyen meghívásos alapon megy, nem lehet, hogy alapvetőnek tartja, hogy te is ott leszel, azaz a társaságból mindenki?

Lehet, hogy ebben az esetben azért négyszemközt megpendíteném neki, hogy mégis mióta lettünk ellenségek.

2011. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, körüzenetet küldött mindenkinek, meg beszélgetnek róla, szóban is mondta nekik, nekem pedig nem...és érdekes, tavaly is elfelejtette...szóval hagyom a francba, nem ér ennyit.
2011. jún. 10. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Majd szülinapodon te is csapsz egy akkora banzájt, hogy az illető bánhatja, hogy kiesett köreidből.:-)
2011. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!