Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minden fodrász, kozmetikus...

Minden fodrász, kozmetikus ilyen beszédes? Jártál már olyan fodrásznál vagy kozmetikusnál aki szóltan volt, esetleg mogorva de amúgy szépen dolgozott?

Figyelt kérdés

Már voltan több fodrásznál, kozmetikusnál de mindegyik tök normális volt, tök sokat beszéltek. Ezt tanítják nekik az iskolában? Azt tudom hogy van etikett órájuk.

Igazából nem zavar hogy beszél velem, sőt igazából én mindenkivel szeretek beszélgetni,de megtehetné azt is hogy csak végzi a dolgát, levágja a hajam, fizetek és kész.

Nem azért megyek ahhoz akihez mert jó sztorikat mesél hanem mert jól végzi a dolgát.

Járt már vki olyan kozmetikusnál vagy fodrásznál aki egy árva szót nem szólt csak végezte a munkáját? Sztem kényszerből beszélnek, voltam olyannál akin úgy tűnt mint ha vmi betanulsz szöveget mondana:D


2011. jún. 24. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kozmetikusom az egyik barátnőm, így végig tércselünk, erről nem tudok nyilatkozni. :) De az utóbbi három alkalommal egy biohajvágó szalonban voltam, gyorsan dolgoznak, de jól, nem kell bejelentkezni, és beszélni sem kell, ha nem akarsz. Megkérdik mit szeretnél, megkapod, de nincs az az ömlengés. :) A régi fodrászom mindig nagyon sokat beszélt, akkor nem kellett csak válaszolnom, ha volt ott egy-egy épp szabad kolleganő, akkor vele beszélgetett. :)
2011. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én akárhányszor voltam fodrásznál vagy kozmetikusnál, az összes annyit beszélt... Muszáj szóval tartania
2011. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi fodrászaim szinte mindegyik csacsogós volt:-)

de én általában nem szeretem az ilyet, de hagytam beszélni őket lehet valami kényszer lehet ez náluk. :-D

2011. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az én fodrászom nem ilyen csacsogós, nem beszél a saját életéről meg más dolgokról. Csak azt szokta kérdezni, hogy jó-e így a hajam, mit csináljon vele. Úgy tűnik, ő nagyon komolyan veszi a munkáját. És mivel gyerekkora óta ő a fodrászom, egy kicsit szoktunk beszélgetni a végén.
2011. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jo tapasztalatom van kozmetikusokkal, fodraszokkal. Tenyleg aranyosak, de ha belegondolsz ez a munkajuk resze, hisz ha bunkok, mogorvak, mashova megy a vendeg. Ezzel tisztaban vannak. Biztos, hogy gyorsabban is megy az ido, ha nem szotlanul dolgoznak meg erdeklodoek, hisz uj embereket megismerni erdekes dolog. A nok tobbsege pedig beszedes, ezek a helyek pletykacentrumok (nem feltetlenul rossz ertelemben).
2011. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Tenyleg aranyosak, de ha belegondolsz ez a munkajuk resze, hisz ha bunkok, mogorvak, mashova megy a vendeg."


Én voltam olyannál is aki sokat beszélt de a munkája nem tetszett, a mostani is mindig meséli a sztorijait de a munkáját is jól végzi. Akkor is hozzá járnék ha nem beszélne.

2011. jún. 24. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Az 1-ik barátom most volt fodrászérettségin és igen tanulják azt h beszélni kell.pl a haverommal a keresztannyáról kellett beszélni az érettségizőnek(ezt mondjuk erőltetetnek tartam-lényegében az is)Az én fodrászom viszont egyáltalán nem beszél.megmondom h a szokásosat lenyír és megyek néha mégcsak nem is köszön mikor elköszönök.(kb 5 alkalommal nyírt eddig)
2011. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én voltam olyannál is aki sokat beszélt de a munkája nem tetszett, a mostani is mindig meséli a sztorijait de a munkáját is jól végzi. Akkor is hozzá járnék ha nem beszélne."


De nem vagyunk egyformak. Jobb baratsagosabbnak lenni, mert az mindenkinek bejon, az 1 plusz. Nem hiszem, hogy a beszelgetest eroltetne a szakember, ha latja, hogy vki nem vevo ra. En ugy vagyok vele, hogy jo kikapcsolodas valakivel trecselni kozben (persze az fontos, hogy jo munkat vegezzen kozben). En azert valtottam anno kozmetikust, mert bar jol dolgozott, bunkonak ereztem a beszolasait (nem szotlan volt, hanem beszologatott), ezert kerestem masikat, es ott nemcsak a munka jo, hanem a legkor is. Szerintem fontos, hogy hogy bannak az emberrel. Ha valaki bunko velem, oda tobbet nem megyek, van valasztek boven...nem azt mondom, hogy aki szotlanul vegzi a dolgat, az egybol bunko, de inkabb olyanhoz megyek, aki baratsagos, ha azonos szintu munkat csinalnak.

2011. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

anyum is hasonló szakmában van, talpmasszőr és pedikűr-manikűrös. szerencsére értelmes vendégei vannak, főleg idősebbek, akik tök érdekes dolgokat mesélnek neki, amit aztán néha nekem is elmond :D legtöbbjük törzsvendég, szóval nyaralós képeket, unokás képeket is végignézett már párszor :D


imádják a vendégei, van aki már 10-15 éve hozzá jár, és nem is menne máshoz. ha látja egyik-másik (főleg férfi) vendégen, h nem szívesen beszélget, akkor csöndben marad, és végzi a munkáját szépen, pontosan :D


büszke vagyok rá, mert szereti a szakmáját és jó is benne :)

2011. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fodrászom állandóan beszél, mindig a lányáról milyen szép, de közbe nem bírom a csajt, és csak mondja, ennyit mondok: aha, aha, aha... nem veszi észre, hogy nem érdekel, de darálja. Valahogy kibírom azt a fél órát, mert jól dolgozik, ezért nem megyek máshoz.:D
2011. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!