Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érdemes becsületesnek lenni?

Érdemes becsületesnek lenni?

Figyelt kérdés

Nem pofátlan egy kicsit a lomtalanításkor kidobott pénz tulajdonosa?

Sokáig azt sem tudta, hogy van eldugott pénze. Most meg hirtelen követel is?

A végén még meg is hurcoltatja, be is perli, el is ítélteti a szegény guberálót.

Vajon kit vádol a lopással?

Az ennyire hanyag és feledékeny embernek is van még joga?


2011. júl. 5. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
2%

a fő kérdésre: Igen, csak becsületesnek érdemes lenni.

(A többit nem értem, miről van szó)

2011. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

érdemes.

Én se tudom miről beszélsz

2011. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen! Érdemes és csak úgy érdemes élni!


:D

A múltkoriban hallottam egy hírt a tv-ben, hogy lomtalanításra kidobott cuccok között talált egy hajléktalan (ha jól emlékszem) kb. félmillió Ft-ot és bevitte a rendőrségre.


A feltett kérdés akkor jogos, ha az eredeti tulaj azt állítja, hogy annál több volt a pénz, mint amennyit a megtaláló beadott. Mert ez esetben a hajléktalant cincálják meg, és valóban felmerül az emberben, hogy érdemes volt-e becsületesnek lennie.

Persze ez részemről csak találgatás, mert a kérdező nem írta meg, hogy konkrétan miről van szó.

2011. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Mivel jogilag ilyen esetben a hajláktalanon semmit nem lehet "cincálni" ezért a kérdés értelmetlen.

(lehet,hogy bulvárlapcikknek jó volt)

2011. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze jogilag nem lehet mit kezdeni vele, meg behajtani sem lehet az "állítólagosan" hiányzó pénzt.

De amennyiben becsülettel az utolsó fillérig leadta a megtalált pénzt: vele szemben becsület-sértés történt, beletapostak a lelkébe, és még lehetősége (= pénze) sincs, hogy ez miatt "vissza"-pereljen.

2011. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes becsületesnek lenni, igen! Azonban ,ha én ennyi pénzt találnék, pénztárca és papírok nélkül, zsebre vágnám mint a huzat! Amikor én elvesztettem a pénztárcámat, az igaz hogy a megtaláló leadta a rendőrségen, de előbb a készpénzt kivette, lehúzta a bankkártyámról amit lehetett! Szóval én is csak ennyire lennék becsületes, de ennyire érdemes annak lenni!! :)
2011. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek azoktól, akik nem értették. Ez a Bulvár hír az RTL Klub Híradójában hangzott el, abban a híradóban, amiből – egyebek mellett – tájékozódni szoktam.


A hír két részből áll, illetve két fejezete van.

- Az első rész május 29-e körüli, aznap talált ugyanis egy kecskeméti guberáló, a lomok között, egy borítékban 400 ezer forintot, majd beszolgáltatta a Rendőrségen, akik valamilyen közlemény formájában tudatták, és kérték a tulajdonos jelentkezését. Több ál-tulajdonos után egy olyan férfi jelentkezett – egy közepesen jómódú vállalkozó -, aki a lomok összetételét pontosan meg tudta nevezni, így megkapta a pénzt.

- A tegnapi Híradóból viszont – a fenti örvendetes tény mellett – azt is megtudtuk, hogy a férfi, állítása szerint 600 ezer forintot dugott el, nem 400 ezret, és lopás miatt feljelentéssel élt. A jogszabályok szerint a nyomozás ismeretlen tettes ellen folyik, de biztos, hogy a megtalálót gyanúsítja Ő is, és a Rendőrség is.


2011-07-05 09:24

Ha Te jártál volna úgy, mint a guberáló, és most meghurcolnának, akkor is úgy vélekednél, hogy a kérdés értelmetlen volt?

Azon csodálkozom, hogy a Rendőrség partner az ilyen arcátlanságban.


A többiek válaszát is köszönöm!

2011. júl. 5. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Eloszor a tulajnak kellene bebizonyitani hogy 600ezret dugt el. Miert koteles barki vagy a birosag elhinni neki? Bizonyitsa be.

A guberalo vedelmere szolhat, hogy mas is ellophatta, elotte.

Birosagnak ki kellene rohogni a tulajt, miert en ilyen hulye, hogy kidobja.

Adohivatal szerintem kivancsiskodhat, miert dugta a penzt. Meg tulaj lehet sz.rba.

Pletyka ujsagba jo, de birosagra nem fog eljutni.

2011. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!