Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek ( úgy alapjáratban ) annyira görcsösen gyűjtögetnek - sőt, mi több: megszakítják magukat a munkában - hogy szinte erre épül minden stratégiájuk az életben?

Figyelt kérdés

Közben meg tönkremegy a magánéletük, házasságuk, családi kapcsolataik.

Én az ilyet egyértelműen "harácsolásnak" hívom, és olyan életszemléletnek tartom, ami folyamatos függőséget alakít ki az emberekben.

Ki hogy gondolja ezt?

Csak értelmes válaszokat várok!


2009. márc. 29. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Az egész társadalmunk arra épül, hogy élj a mának, nézz ki jól, vedd meg a legújabbat, használd, majd dobd el. A plebs ezt az idealizált képet látja a médiában és minden fronton harsogni, hogy ez a jó, ez a követendő példa. Ezért mindent meg is tesz, mivel látja, hogy csak pénzzel, pénzzel és még több pénzzel lehet az áhított földi hívságokat megkapni. Ezért tehát hajtja a pénzt, mivel azt gondolja, azzal, hogy megveszi a legújabbat, legjobbat, megkapja a neki járó tiszteletet és automatikusan eléri a boldogságot is. Ám minden csoda három napig tart, és hirtelen a megszerzett anyagi javak már nem nyújtanak lelki megnyugvást, kielégülést, így egyre újabb és újabb célok, elérendő javak után hajt, amelyek megszerzésével ismét csak újabbak elérésére áhítozik. Ez egy ördögi kör, és a kudarcok esetén a családok, párok egymást okolják, amiért nem tudnak megfelelni a médiában beállított példának. Családok bomlanak fel, létrejön egy olyan individualizmus, ami csak a saját, önös érdekeit nézi és mindenen, mindenkin át tapos, csak hogy elérje célját. Ez egy tervezett folyamat, aminek a hagyományos közösségi értékek, mint a család, nemzet, és egyéb közösségi tudat szétszaggatása a célja, mivel a szétforgácsolt, önmagában erőtlen egyéneket könnyebb kontrollálni és irányítani.


Erről a témáról még sokat lehetne elmélkedni.

2009. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Én első lakásra gyűjtök, ez is baj?
2009. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért van ez a telhetetlenség az emberek többségénél, mert a kis falatokkal nem tudják beérni, csak a nagy Mócsing kell mindenkinek, és ezért képesek a testükkel, szellemi erejükkel együtt a lelküket is igába hajtani.

Ilyen mentalitású emberekből áll az ország javarésze, ebből profitálnak az ország nagyjai, a kereskedők, a külföldi iparosok, akik aprópénzért kihajtják a beledet is, a sok ostoba meg még ezeket védi, ezek előtt hunyászkodik meg, a másikon meg inkább keresztültapos...Részemről ennyi a témáról ( mert csak felidegeltem magam vele... :P )

2009. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az arany középutatat kellene mindenkinek eltalálnia. Mint pl az elöző kommentelő írta, hogy lakásra gyűjt és ez szerintem teljesen rendben van, hiszen az élet alapfeltételeit akarja ezzel megteremteni. Csak utánna "sajnos" egyre több és több kihívás jön az életben(pl.házasság, gyerekek) amikhez azért valljuk be, kell nem is kevés pénz. A munkahelyeken pedig agyon hajszolják az emberekek, fáradtak lesznek és ez is lehet az emberi kapcsolatok megrontója.


Vannak olyan emberek, akik viszont ezért az életformáért rajonganak: pénz, munka és ez a kettő felváltva. Elég sivár élet lehet szerintem...Az ember nem futhat be nagy karriert, 3 gyerek mellet, így gyakran magányosak lehetnek.


Egyetértek az első író meglátásával is, ez csak egy másik szemszög.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok.


Az egész koncepció hibás, mert a mai társadalomban az ember van a pénzért és nem fordítva: a pénz van az emberért. Másképp nem fordulhatna elő, hogy emberek nyomorognak, esetleg éhen is halnak, miközben máshol valaki többet költ esetleg a hajára vagy a kutyájára egy hónapban. Ha a rendszer úgy lenne kitalálva, hogy a bankbetétedért ne kamatot, hanem levonást kapjál, érdekelt lennél abban, hogy a pénzedet folyamatosan forgasd, és ne spekulációból szerezz profitot. Jelenleg iszonyatos mennyiségű pénzek léteznek lekötve bankszámlákon, mondjuk napon belüli kőolaj kontraktusokkal történő spekulációs célokra. Ül valaki a számítógépe előtt, kattint kettőt és csinált 10% profitot úgy, hogy soha nem került fizikai kapcsolatba az áruval. (Ez ugyanígy igaz a földgázra, a búzára, a disznóhúsra vagy bármi más tőzsdei termékre.) Ezek azért létezhetnek, mert a rendszer megengedi, hogy létezzenek, és valakik ebből iszonyatosan nagy profitot húznak. Tehát ha a pénz ténylegesen áruk cseréjét segítő, értékmérő eszköz lenne, és nem adóssággal terhelt hitelpénz, egy teljesen más világban élnénk. Itt van a kutya elásva.

2009. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A kérdésed utal a létedre...

Örülj, hogy neked nem kell így küzdened! A többség így "alapjáratban" teszi a dolgát. Nem gyűjtünk görcsösen, pusztán próbálunk megélni!

-illéspityu-

2009. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Két véglet van. Én a kérdésednek pont az ellenkezőjén szoktam gondolkodni. Sokszor gondolok arra, hogy jó pár ember (nem mindenki) miért nem tesz semmit a jövője érdekében. Könnyebb felvenni a hitelt más nevére vagy eltartatni magát egyeseknek, mint munkát vállalni. Családot meg szerintem akkor vállaljon valaki, ha valamennyire anyagilag is tud felelni érte, mert különben a gyerek issza majd meg a levét.


Amiről te beszélsz szerintem annyira nem jellemző Magyarországon. Menj ki az USA-ba és ott meglátod, hogy 20-szor annyira harácsolóak az emberek, mint Magyarországon.

2009. márc. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, szerintem Magyarországon az emberek többsége a megélhetés miatt gyűjt, kell lakni valahol (én a szüleimtől szeretnék elköltözni), kell enni valamit, kell utazni valamivel (nekem ez pl. a BKV), és kell gondolni a családra is, ha lesznek gyerekeim, nem egy szál pelenkában akarom őket hazavinni. Én keveset keresek, és most a lakásra gyűjtés a legfontosabb, arra teszek félre mindent, amit nem költök el, és amiatt vállalok a főállásom mellé még plusz munkát is. A szüleimnek még könnyebben ment a lakáshoz jutás, mint manapság, nem kellett nekik lehetetlen fedezet, mai napig fizetik havi kb. 1000(!) Ft-os részletekben a törlesztést, pedig már rég kifizethették volna az egészet egyben, ma ennek a sokszorosát kell törleszteni, és ha az ember lakik valahol, akkor annak is vannak költségei. Nekem a jelenlegi fizetésem kétszerese rámenne egy havi megélhetésre, tehát semmire nem elég, ami most van, ezért kell félretennem minden fillért, hogy majd ha már meglesz a hely, akkor legyen mindig tartalék, amihez nyúlhatok, ha éppen nincs más.

Jó neked, hogy nem azon kell gondolkodnod, hogy vajon hónap végén tudsz-e még miből fizetni az étkezésedet, a számlákat, stb. Nekem még az önálló életem sincs meg, és sokan vannak még így az országban.

2009. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült már ennek a fajta nyomulásnak a kérdése, ami az országban megy.

Mert azt látom, hogy azért megy az elnyomás a munkahelyeken is, azért kell extra túlórákat bevállalni, mert a többségnek füttyentenek egyet és szarért - húgyért ( már elnézést ) az egész hétvégéjét a gyárban tölti.( Aki nem áll be a sorba, az előbb - utóbb az utcán találja magát. )

Miért?Mert ő lakásra gyűjt, meg autóra.Holott ( köztudott némelyikről ), hogy a férje vállalkozó, feketén befolyik nekik vagy 500 ezer / hó, ( de lehet, hogy keveset mondtam ), de ő azért az 1000 ft - os fizetés emeléséért, ami hivatalosan van minden évben, képes kidolgozni a belét, annyira jó akar lenni.

A vezetőség meg csak röhög a markában, mert minden hónapban simliskedés van a túlórapénzek körül, gyakran jön úgy ki a dolog, hogy ha valaki utánaszámol, 1 - 2 alkalmat bizony INGYEN dolgozott.

Akik itt visszaírogattak, nyilván nem multikban sínylődnek a minimálbérért....

A gyűjtögetésről meg az a véleményem, hogy szánalmas és zsugori jellemmé formálja az emberek többségét ( tisztelet a kivételnek - term. ), ismertem olyan nőt, aki zsíros kenyérrel etette a gyerekeit ( fia cukorbeteg volt )hónapokig, mert ő házra GYŰJT.Na, kösz szépen!

Akkor inkább éljek máról - holnapra, és igenis megfelelő sprórolás és pénzbeosztás mellett - de igenis adjam meg, ahogy lehetőségeim engedik azt akár magamnak, akár a családomnak, amit szeretne, mit nyomorgassak, kuporogjak?!

Mikor sz@rt nem ér a pénzünk ( ezt mindenki tudja ), amit kínkeservesen összegyűjtök, maholnap semmit nem ér, közben meg lemorzsolódik a kapcsolatom, a családom a francos anyagiak miatt.

Sosem tudtam félretenni egy forintot se, mióta dolgozom, mégis lett lakásom, és hamarosan autóm is.

Ennyit erről!

Végezetül:

Jó lenne, ha a kérdésre válaszolna eztán mindenki, nem nekem írogatnának kommenteket.

Akinek nem tetszik valami: privát mail, oké?

2009. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!