Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért gondolják egyesek úgy,...

Miért gondolják egyesek úgy, hogy neten (pl. itt) nem kell helyesen írni?

Figyelt kérdés
Nem veszik észre, hogy lejáratják magukat? Vagy csak ezzel a szöveggel leplezik azt, hogy valójában nem is tudnak rendesen írni?
2011. júl. 20. 12:25
 1/7 napietus ***** válasza:
ez duma. aki helyesen ír, annak ez természetes, észre sem veszi. persze előfordul gépelési hiba, meg nekem is az "E" betű gyakran beragad, és hiába nyomom le, nem írja. pedig új billentyűzet. a helytelen írás meg igénytelenség szimplán, mindegy, hogy neten ír valaki, vagy egy levelet gépel.
2011. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Haverjaival úgy levelezik, ahogy akar az ember, de itt vadidegenekkel beszélgetünk, akiket igazán meg lehetne annyival tisztelni, hogy normálisan írjuk le a mondanivalónkat.

Az is más, amikor valakinek nem nagyon megy a helyesírás, de legalább látszik, hogy akarja, de az végképp kiakaszt, amikor valaki direkt lesz arja, hogyan ír.

2011. júl. 20. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Te Etus, és a Shift is beragadt?


Szerintem a többség csak nem tud. Viszont görénység egy-egy elgépelésen lovagolni.

2011. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért, azt nem tudom, de én is így gondolom. Itt elég lazán veszem a dolgokat, nem magyar érettségi ez... Pl a hogy-ot szoktam "h"-ra rövidíteni, meg csomóféle rövidítést használok, ami egyesek eszerint idegesítő, de le van tojva. Aki meg olyanokat ír, hogy "gója", az nem a net miatt van, hanem mert nem tudja, h h kell leírni...
2011. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan a valódi hiányosságokat leplezik rövidítésekkel- én még chaten, msn-en is törekszek arra, hogy kiírjam, amit lehet, mert olyan tempóban írok. Ami nem jó, az nem jó, ha valakinek nem tetszik, majd kijavít, én meg megtanulom. Aki tudna helyesen írni, az megtenné itt is.

19/L

2011. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem aki itt rosszul ír, az amúgy sem tud helyesen írni, tehát bárhol is legyen, mindenütt hibásan írja le a szavakat.


Én pont, hogy a barátaimnak írok gyönyörű, igényes e-

maileket, nagyon precíz, szép munkát adok ki a kezemből, sokszor még háttérszínt, tapétát is választok a leveleknek, csak hogy érezzék, hogy ezzel is megtisztelem őket, fontosak nekem.

Itt a neten meg szinte mindig kis kezdőbetűvel írom a mondatokat, nem különösebbek érdekel, hogy mit gondolnak erről az emberek, pont azért, mert nem ismerem őket, nem kötődöm hozzájuk, és így nekem kényelmesebb és gyorsabb írni.

A helyesírásom jó, így arra nem kell tudatosan figyelnem.


Engem a sok rövidítés zavar a legjobban, a vok, bnő, h és társaik. Meg ha valakinek nagyon gyatra a helyesírása.

2011. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem a kisbetűk használata azért zavar, mert hosszabb szövegben rontja a mondatok tagoltságát. A nagybetű meg ugye kijelöli a mondatok elejét.

Persze chaten, ahol nem kerek mondatokat ír az ember, ez nem baj.

2011. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!