Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Futárszolgálat által kihozott...

Futárszolgálat által kihozott csomag mellé borravaló?

Figyelt kérdés
Étel rendelésekor alap, hogy mi adunk borravalót, de azt nem tudom, hogy olyankor mi a helyzet, amikor eleve fizetsz a kiszállításért - ráadásul nem is keveset. Pl GLS által kézbesített csomag átvételekor pontos összeget szokás adni, vagy az ottani futárnak is illik párszáz forint borravalót hagyni?
2011. júl. 25. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Kifizeted az összeget, és emellé külön adsz mit tudom én, egy kis kávéravalót.
2011. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Én nem szoktam adni. Minek? Úgyis megkapja a fizetését.
2011. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kerekítem az összeget, persze felfelé. Ez max 300-400 ft-ot szokott jelenteni pluszban. Ha pl a szállítási költséggel együtt a végösszeg 4790 ft, akkor 5 ezret adok, ha 4490 ft, akkor 4600-at, stb.

Persze, hogy ő is megkapja a fizetését, de ez egyfajta gesztus. Nem fogom tartani a markom a maradék 10-20 ft-ért, ami a visszajáró...

2011. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, megkapja a fizetését, ahogy a pizzafutár is. Csak én úgy gondolom egy komolyabb futárszolgálatnál dolgozó jóval magasabb fizetést kap, mint egy ételkihordó. Éppen ezért nem tudom, hogy az eleve 1000 forintos kiszállítási díj mellé adjak-e még borravalót is. Persze azt az 1000 forintot nem a futár kapja meg, így "járna neki" párszáz forint, csak én meg pusztán a kézbesítésért baromira sokallom az 1200-1300 forintot (pláne ha a rendelt áru csak 3000 forintba kerül). Így nem tudom. De várnám a további válaszokat, nagyon érdekelne, hogy milyen arányban adnak/nem adnak nekik!
2011. júl. 25. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele az ilyen nagy, országosan kiszállító cégek helyzetébe: kell ugye szerződés, pontos, határidőn belüli kézbesítés, ehhez nem egyszer 2-3-szor kell ugyanarra a helyre menni, mire valaki átveszi. Ehhez jól működő autók kellenek, ami szervizköltség, benzinköltség, plusz a szállítási rendet összeállítóknak, a futároknak, egyéb dolgozóknak a bére, meg ugye a haszon. Máris nem is olyan sok az az 1000 ft :) Legtöbbször egyébként 800 és 1200 ft között szokott lenni, és sokszor ha bizonyos érték felett rendelsz árut, kevesebb lesz a szállítási költség, vagy egyáltalán nem is lesz.
2011. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
13:34 és 16:24-es voltam egyébként :)
2011. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megintcsak én. Az ételkihordó csak az adott területen hord ki ételt, 10-20 km-en belül általában. És ételkihordásnál általában azonnal át is veszik, nem kell másodjára, néha harmadjára visszamenni :) Tehát teljesen más a két helyzet. Valószínűleg egy nagy cégnél dolgozó futár több fizetést kap, mint egy pizzafutár, de több a felelőssége és a dolga is. Ismerek GLS-nél dolgozó futárt, ő általában a Mammutba szokott kivinni árukat, tehát nem vidékre, ahová többször is vissza kell néha menni. De az sem egyszerű, egész nap le föl mászkál :)
2011. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na a GLS pont az, amelyik nem kézbesít újra. Azonnal a postára viszik, nem szaroznak. Az pedig, hogy egész nap mászkál fel-alá, hát... az a dolga. Nem irodai munkát végez, hanem futár. Az 1000 forintos kiszállítási díjat pedig igenis sokallom, ha a rendelt áru értéke csak 2-3 ezer forint.
2011. júl. 26. 10:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A benzinköltség, a szerviz és a fizetés ugyanannyi, lényegtelen, hogy te 2000 ft-ért vagy 200000 ft-ért rendeltél, ezt lásd be... A GLS-nél egyébként kiviszik többször is, nálam is volt rá példa, másfelé lakó ismerőseimnél is, és ha jól tudom, erre is van náluk szabály. Ha valamit nem vettek át, akkor vissza kell vinniük, jegyzőkönyvbe venni, és másnap az aznapi felett ismét kiszállítani, vagy ha kapcsolatba léptek az ügyféllel, akkor a megbeszélt időpontban. Nem hagyhatják a postán. Az a futár akkor rosszul végzi a munkáját, ki is rúghatják emiatt.
2011. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondolom a többszöri kézbesítési kísérlet ugyanúgy egy választható (plusz költséges) opció, mint a postánál is.

Az pedig, hogy a benzinköltség (súly) ugyanannyi egy 2ezer forintos terméknél, mint egy 20ezer forintosnál, tény. Nem mondtam, hogy nem így van. Csak az ár-érték arány sérül azzal, hogy egy termék árának 50%-a a szállítási költség. Ennyi. És ilyenkor valahogy nem érzem jogosnak/illendőnek még a +borravalót is. Mindezt azért kérdeztem, mert holnapra várok GLS csomagot. De majd akkor megkérdezem a futártól, hogy 10ből hány ember ad neki (és mennyi) borravalót. Érdekel.

2011. júl. 27. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!