Tolvajtól lopnátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 16:28
 1/9 napietus ***** válasza:
nem, hiszen akkor én is az ő szintjére süllyednék. irtózom az olyan emberektől, akik elveszik, ami másé.
2011. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
igen, de csak cigánytól, ha meg rám támadnak megölöm őket és azt mondom önvédelem volt, a lopott cuccokról meg már úgysem tudnak beszélni
2011. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Lopni csak a tulajdonostól lehet, a tolvajtól nem.
2011. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A lopás mindenképpen bűn.
2011. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez ilyen 200%-osan elméleti kérdés.

Honnan tudod, hogy ki tolvaj és ki nem?

Ki számít tolvajnak? Mondjuk ha úgy nézzük, hogy aki egy embert megölt, az már gyilkos, tehát aki egy csokit ellopott 5 évesen, az már tolvaj. Még ha elég szélsőséges is a példa, akkor most ki a tolvaj?

Az emberek pedig azt szoktak lopni, amire szükségük van, nem pedig fordítva. Vagyis hogy mindegy mi van nála, elveszem, mert ő is tolvaj.


Egyébként nem lopok senkitől, én már csak ilyen becsületes balek vagyok.

2011. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lopás mindenkitől lopás.
2011. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lopnék se tolvajtól, se boltból, se sehogy.
2011. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Max. azt lopnám vissza tőle, amit tőlem vett el.
2011. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

helyzet és személyfüggő a dolog, de valószínűleg könnyebb valaki olyantól elvenni valamit amiről tudod hogy korábban nem az övé volt és a másik beleegyezése nélkül vette magához. nyilván jobb esetben a hős ilyenkor visszalopja és az eredeti tulajdonosnak adja, gyakorlatilag meg állatok vagyunk, akik elveszik azt, amire szükségük van. van aki lop, van aki hazudik, van aki "tisztességesen" üzletel.


16:35

ez is egy jó elmélet


16:36

a bűn fogalma egyedi


16:42

jó megközelítés. és aztán a tolvaj megbüntetője nem lesz maga is bűnös? ha ölni bűn, miért fosztjuk meg(lopjuk el) tőle a szabadságjogát?


17:25

kíváncsi vagyok kész lennél e éhenhalni az elveidért

2011. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!