Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem illik köszöntő/búc...

Tényleg nem illik köszöntő/búcsú puszinál valóban odacuppantani?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy valójában csak a levegőbe illik puszit adni, mert milyen már mindenkit végignyalni.. Nekem ez egy kicsit furcsa, mert ennyi erővel kézfogás helyett is csak integethetnénk egymásnak, nehogy érintkezni kelljen. Hogy van ez valójában?
2011. aug. 7. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
De ezt hogy? Hogy a szád helyett az arcod nyomod oda, és a száddal a levegőbe puszilsz, vagy tolod a fejed az arca felé, de megállsz félúton és úgy a levegőbe puszilsz? :D Mert az elég béna, most nem azért :D Olyan nekünk is van, hogy véletlen csak az arcunk ér össze, mert "félresikerül" a puszi (:D), de csak véletlenből. Én ilyenről egyébként még nem hallottam, engem is eddig mindenki rendesen megpuszilt. Ez valami nagyon finnyáskodó szokás lehet.
2011. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem illik cuppantani.
2011. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Cuppantással-puszi

Ohnecupp-az minden csak nem puszi inkább ilyen levegőbe"puszilós" picsulás.

2011. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem írnak még, mert tényleg tanácstalan vagyok. Én igazi puszit szoktam adni, így kissé elhűltem, mikor hallottam, hogy "ez jelképes dolog és modortalanság odacuppantani". Azt meg annyira nem figyeltem meg más hogy csinálja.

2011. aug. 10. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is rendes puszit szoktam adni. Mondjuk én legtöbbször csak olyan embereket szoktam megpuszilni, akik barátaim vagy családtagjaim. A többi emberrel a kézfogást részesítem előnyben.


18/L

2011. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Direkt levegőbe nem szoktam. Rendes puszinak indul, de nem baj, ha nem cuppan nagyon.
2012. szept. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!