Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha úgy hozok ki valamit...

Ha úgy hozok ki valamit olcsóbban a boltból, hogy felcserélem a vonalkódját. Bevihetnek lopásért?

Figyelt kérdés

Úgy tudom jogilag az számít lopásnak, amikor az eladótérből fizetés nélkül hozol ki valamit.


Ha az adott áruért, amelyet a kezemben leadok a kasszánál, egy adott tranzakció keretein belül pénzt fizetek. Lényegtelen hogy milyen számok és papírok takarják a tranzakciót kifizettem és már a sajátom. Ha a bolt rá is jön, hogy tévedtek, vagy csaltam a vonalkódokkal, nem tehet. (szerintem) semmit.


De itt ma magyarországon szerintem ugyanúgy hátrarángatnának az őrök, kifordíttatnák a táskámat és rendőrt hívnának.


Szóval?

Légyszi ne gyertek azzal, hogy ne lopjak, meg minden. Itt most nem ezért tettem fel a kérdést.


Egyébként tudtommal jogilag csalásnak számít, de csak akkor lehet belőle ügyet csinálni, ha be tudják bizonyítani, hogy én cseréltem fel a kódokat.


2011. aug. 8. 11:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak akkor lehet belőle gáz,ha látják,hogy kicseréled.A pénztárnál meg kicsi a valószínűsége,hogy észreveszik,egyszer vettem több mint 1kg sajtot 56 forintért/félreértések elkerülése végett:ők árazták rosszul/nem vette észre a pénztáros.Ha meg észreveszik nem hinném,hogy bármi történne,bizonyítani nem tudják.
2011. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Lopás, mert nem azt fizetted ki amit kihoztál. A blokkon nem annak a terméknek a neve lesz rajta.

De szerencsére a módszered nem életszerű, mert erre a trükkre felkészültek a boltok, a vonalkódokat sérülés nélkül nem lehet átragasztgatni. De ha mégis sunyulni próbálsz, a kamerát kezelő emberek már tudni fogják a mozdulataid alapján.

Kellemes lebukást!

2011. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

lopásért, ÉS csalásért is lesittelnek.

mert ez már nem közönséges bolti lopás már, szóval a vád már súlyosabb.

2011. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Lopás szerintem.

Az a lopás, ha valaminek nem fizeted ki az árát, és így-vagy úgy, de ez ugyanaz az eset.

2011. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Lopás mert a két termék ára közti különbözetet nyúlod le,ráadásul szándékosan. Ha meg mégsem "szándékosan",hanem gondatlanul teszed(bár ezt a kérdésfelvetésed cáfol)akkor meg jogalap nélküli gazdagodás címén ki kell nekik fizetned a különbözetet vagy vissza kell adnod az árut és visszaadják a pénzed.
2011. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Amennyiben a fizetést követően bizonyítani tudják, hogy te tudatában voltál annak, hogy nem az az ára (azaz pl. igazolható, hogy te cserélted le a vonalkódot), akkor ez a csalás tényállása, mert az eladót tévedésbe ejtetted és tartottad haszon reményében. Ha a fizetést követően csak az a gyanús, hogy keveset fizettél, akkor kérhetnek tételes blokkellenőrzést, ahol mondhatják, hogy ennek a terméknek nem ez az ára, fizesd ki a különbözetet. Itt a csalás tényállását már nehezebb bizonyítani, de nem lehetetlen.

Óvatosan az ilyennel.

2011. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

de annak a valaminek az árát az határozza meg, hogy a kasszás mennyit mond rá. Például az eredeti rendelet szerint amit leveszel a polcról, az már a tied. Birtokjogot szerzel rá, de tulajdonjogot nem. A tulajdonjogot akkor kapot meg, ha szerződést kötsz az áruházzal. Ez a szerződés a blokk. Lényegtelen mi áll a szerződésen. Fizetés után meg lett kötve. Ergo bármit is hozol ki, az a tied.


Most más kérdés, hogy hogyan csűri csavarja ezt a magyar rendészség. De szerintem ezek az áruházak is épp elegett trükköznek a magyar állammal ahhoz, hogy ne legyen lelkifurdalásom.

2011. aug. 8. 11:50
 8/37 anonim ***** válasza:

Csalásnak csalás, ha rendszeresen űzöd ezt, akkor még bűn is. De ők is áraznak be rosszul dolgokat az ő javukra, mi észre sem vesszük.


az újságban látok egy terméket 899 Ft-ért. Nem húzatom le a vonalkód ellenőrzőnél, s leszámlázni az eredeti árat 1499-et húznak le. Jóhiszeműen megveszem, hogy még spóroltam is, s közben pedig nem.

2011. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
tudtommal ruhaboltokban volt ebből óriási balhé, hogy rossz cimkével a bolt köteles eladni az árut mert a VÁSÁRLÓ MEGTÉVESZTÉSÉ-nek számít, ha leáll és szól, hogy bocsi, ez mégsem ennyi. Ez volna az a híres jogalap. Ami alapján bárki bármit kihozhatna így bárhonnan.
2011. aug. 8. 11:53
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem is értem miért okoskodsz itt amikor a mondataid "tudtommal" "szerintem"-el kezdődnek. Fogd már fel, hogy nem jogszerű mert vagy lopás vagy csalás a tényállás,de még ha valami folytán nem lehetne ráhúzni,akkor polgárjogi úton jogalap nélküli gazdagodás címén.
2011. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!