Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezek közül melyek a cigányveze...

Ezek közül melyek a cigányvezetéknevek? Lakatos, Budai, Búri, Daragó, Varga? Ezek mind cigányvezetéknevek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 18:59
1 2
 1/15 Nevaeh ***** válasza:
Hát én cigánynak ezek közül a Lakatos vezetéknevet hallottam eddig.
2011. aug. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lakatos

Daragó

Búri

2011. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezek közül én is a Lakatost ismerem cigány vezetéknévként, de hozzáteszem, van nem egy Lakatos nevű ismerősöm, aki nem cigány.
2011. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A Budai-t nem hiszem, hogy cigánynév lenne. Nagyon sok ilyen nevű ember él a városomban, egy sem cigány. Mellesleg a Budáról származó-t jelent, szóval nincs köze a romasághoz. Ellenben például a lakatossal, ami foglalkozást jelöl. Általában cigányok művelték.
2011. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Varga nevet kikérem magamnak hogy cigány vezetéknév lenne. Nekem is ez a vezetéknevem és nem vagyok cigány. De Varga vezetéknevű cigánnyal amúgy sem találkoztam eddig.
2011. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tetris ***** válasza:
Nem tipikusan cigánynevek. Van ilyen nevű a fehérek között is.
2011. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kolompár,Orsós,Nádasdi,Kanalas,

Oláh,Balog,Csóré,Barkóczi,Ganyi

2011. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudok Varga vezetéknevű cigányról de ez nem kimondottan cigány vezetéknév mert sok magyar Varga van.

Budai biztos nem cigány név mert ismerek Budait.

2011. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Elárulok egy Nagy Nagy titkot neked! Nincsen kimondottan cigány vezetéknév! Láttam mr Vsargát cigányt és nem cigányt is. Lakatos cigányt és nem cigányt is! Továbbá német vezetéknevű cigányt is! Meg Nagyot és Kiss-t is. Stb...

De megkérdezhetem, hogy minek kell ez neked??? Csak nem merő rasszizmusból????

2011. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nincsenek kimondott cigány nevek.
2011. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!