Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt egy cigány barátom...

Volt egy cigány barátom (lány) akibe belebotlottam a Facebookon. A többi lent?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem volt cigányos, teljesen normális volt, de elköltöztek vidékre és így megszakadt a kapcsolat. Azóta teljesen cigány 'kinézete' van, és azt írja magáról, hogy utálja a magyarokat. Szerintetek írjak neki?
2011. aug. 27. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismered azt a mondást, hogy "Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók?"
2011. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nagyon érdekes, amit az első írt. én nem ismertem ezt a szólásmondást, de elgondolkodtató és igaz.

ez a lány cigányok közé került, szép lassan felvette az életmódjukat, gondolkodásukat átvette, így olyanná vált, mint a többi roma, akivel egy faluban él.

én nem venném fel az ismerőseim közé. olyanokat vegyél fel, akikkel kapcsolatot akarsz fenntartani.

2011. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

eszedbe se jusson írni neki.Ő rasszista, útálja a magyarokat (azokat a magyarokat akik eltartják segííjjel a családját)

Gondolnod kell arra is hogy tőle csak cigány gyereked lehetne, akit az anyja cigánynak nevelne. Mint ember egyenrangú veled, de a cigány kúltúra alacsonyabbrendű. Gondolj csak arra hogy kb 200 szavuk van.

2011. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felejtős. Főleg hogy szemét rasszista!

Csoda hogy utálom a cigányokat!:)

2011. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor a romák mondják ránk Magyarokra hogy rasszisták vagyunk, amikor ilyeneket írnak ki, meg ha meglátnak egy hungaristát az utcán akkor leszólják meg egyből rasszistának mondják. Na akkor most ki a rasszista? Ezen el kellene gondolkodiuk nagyon gyorsan, és hát nem csoda hogy utálják őket az emberek, én sem komálom őket...(Tisztelet a kivételnek, mert vannak normálisak is köztük)
2011. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1 nem barátkozz az ellenségekkel.

2 parazitákkal se.

3 írd neki hogy kösse fel magát a többi mocsokkal együtt.

2011. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, milyen a személyisége, azok a a cigányok akikkel eddig beszéltem, nagyon sokféle személyiségek voltak, mindegyik más.


Az "utálom a magyarokat" az nekem inkább generálfrázisnak tűnik, mondjuk három-négyszer nyilvánvalóan az arcába hazudik neki a HR-es, amikor a nyilvánvalóan még meghirdetett álláshirdetésen a személyes interjún azt mondja, hogy ,,betelt'', meg még néhány hasonló. Ilyenekkel egy fiatal lány nem sokat tud kezdeni (nemcsak a megalázás miatt nem, hanem főleg a tehetetlenség és értelmetlenség miatt nem), szóval sok érintett ilyenkor felvesz egy generálsablon szöveget.


Ha emlékeid szerint olyan személyisége van a lánynak, hogy jólelkű, nyugodtan írhatsz neki. Nagyon ritka az, hogy valaki ezeket a generálsablonokat olyan komolyan vegye, hogy a személyes kapcsolatait csak ezért megszakítsa. Valószínűleg vissza fog írni Neked (ha olyan volt régebben is a kapcsolatod Vele).

2011. szept. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyes cigányok olyanok, mint a sün, van bennük egy felvett védekező póz, de ha úgy nyúl az ember hozzájuk, akkor nem veszik fel, szóval ha ő jó volt belülről korábban, akkor valószínűleg most is olyan lesz, elég csak ha úgy szólsz hozzá hogy ne ugorjon be neki alapból a generálsablon. Általában jól ki lehet jönni velük, voltam hagyományőrző családnál, alkalmanként meg utcagyerekek, koldusok közt is, elég sokfélék voltak, persze kellett szűrni is, az alapból kegyetlen emberekkel meg a szélsőségesen elvadult emberekkel már nem lehet kijönni sehogy sem, de azok meg minden néposztályban úgyis ott vannak, azokat úgyis külön személyes figyelemmel kell kiszűrni.
2011. szept. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!