Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen megszólítást alkalmazzak?

Milyen megszólítást alkalmazzak?

Figyelt kérdés
Egy e-mailt szeretnék küldeni egy olyan személynek, aki nagyjából egyidős velem (20-22éves). Ő is fiú, még nem ismerjük egymást személyesen, max. látásból. Milyen megszólítás lenne a legmegfelelőbb? (Függhet a levél témájától is?)
2011. szept. 2. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fontos, hogy mi miatt írsz neki. 20-22 évesen lehet hivatali alkalmazott is, akinek hivatalos ügyben írsz. De lehet, hogy van közös barátotok, és valami magán ügyben írsz neki.

Ha írsz bővebben, akkor jobban tudunk segíteni. :)

2011. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben :) Akkor kiegészítem annyival, hogy a srác rendezvényszervező, és mint fotós szeretnék "munkára jelentkezni". Illetve erről szeretnék bővebb információkat, hogy ez pontosan hogy működik, stb.
2011. szept. 2. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval meló-szagú a dolog...

Akkor az a legjobb, ha a "Kedves Kis Jakab" formulát írod.

Nem túl hivatalos, de mégsem bratyizós.

Szerinted?

2011. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végeredményben - még a kérdés kiírása előtt - én is erre jutottam, hogy talán ez lenne a legmegfelelőbb forma. Csak mégis valahogy úgy éreztem, hogy ezt fiúk egymást közt nem nagyon írják, hogy pl.: "Kedves Jakab".
2011. szept. 2. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pafff, nem tudom miért gondoltam, hogy lány vagy... Bocsi.

Akkor mehet akár a "tisztelt" is. De szerintem ez meg túl hivatalos.

"Kedves Jakab" jó lesz ez!

2011. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) (Amúgy a kérdés alatt mikor kifejtettem leírtam, hogy Ő IS FIÚ :D)
2011. szept. 2. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Azon az "is" szócskán átszaladt a szemem. :)
2011. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!