Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gáz az, ha valaki a párját...

Szenilla: kérdése:

Gáz az, ha valaki a párját ugyanúgy hívja a barátaik előtt is, mint ahogy otthon?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre, hogy Maci, Édes, Drágám, Cica, stb.
2011. okt. 3. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Miért lenne az?
2011. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, hogy mondjuk egy férfinak nem gáz, ha a becenevén szólítja a nő a haverjai előtt?


Van aki annak tartja...

2011. okt. 3. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem az ilyent.
2011. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem baj, ha az a becenév elfogadható és nem teszi nevetségessé a fiút. Akkor még elfogadhatóbb, ha ő is hasonló módon hív téged a barátaitok előtt.
2011. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel az én kedvesem itthon Cica, a haverok és ismerősök előtt viszont igazi kemény férfi, így igyekszek visszafogni magam. Ennek ellenére egyszer-kétszer kiszaladt a számon egy cicázás ismerősök társaságában. Nem szólt érte még. :)))
2011. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen Édesem, Drágám megszólítások ellen semmi kifogásom nincs, de én még nőként sem viselem el, hogy akár itthon, akár mások előtt Cicának szólítsanak. Nem vagyok az a "Cica-típus", csak vannak pasik, akik rutinszerűen minden csajt így szólítanak (mármint akikkel járnak). Na egy pasit Cicának hívni, az meg szerintem ultra gáz, főleg mások előtt.

De ha valakinek valami normális, csak rá jellemző, és nem nevetséges beceneve van, azzal semmi probléma szerintem :)

2011. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerősök előtt a keresztnevén szólítjuk a másikat. Néha kicsúszik, hogy "szívem", főként olyan kedvesnek szánt mondatokban.


De a cica meg nyuszi meg hasonlók azok maradnak otthonra.

2011. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincs "általában".

Van ahol minden formáját elvetik, van ahol nem.


Beszéld meg konkrétan a pároddal. Lehet, hogy azt mondja egyik társaságban nem zavarja, másikban igen. Lehet, hogy azt mondja, bizonyos becézéseket nem viselne el mások előtt, de van amit igen. Szóval ezt csak konkrétan tudod tisztázni. Pont ez véd meg a vétlen elszólások következményeitől. Ha tudom, hogy véletlen volt, kevésbé bántó.

2011. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!