Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem iszol, az sértő?

Ha nem iszol, az sértő?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő, és nem véletlen ebben a kategóriában teszem fel. Nagyon jó mulatság volt 18-20 évesen állandóan a haverokkal lerészegedni, de így 25évesen kínosnak érzem, hogy ha elmegyünk vhova inni kell. Ez így van a családdal, de a haverokkal is. Ha van egy családi összeröff, folyton kínálgatnak, mintha nem ismernének. Persze lehet csak úgy vannak vele, hogy na felnőtt lett, most már ihat velünk, bevesszük a buliba. A haverokkal ugyanez. Nincs semmi gondom elmenni velük vhova, nagyon szeretek, de pl. legutóbb is kocsival mentem, és voltak páran akik szóvá tették, hogy mi az, hogy tudom, hogy inni jövünk és én kocsival jövök. Nem azzal van a gondom, hogy nem tudom ezeket a szituációkat kezelni, nem ezzel kapcsolatban várok hozzászólásokat, hanem hogy ez másoknál is így van-e. Félreértés ne essék, szeretek enni, és jó bort hozzá inni, de nem mindig, sőt néha itthon is felnyitok egy üveg jó bort, és megiszom egy pohárral akár egyedül is. Ha bulizni megyek, stb. szintúgy. Ami érdekes, hogy a barátaim legtöbbje velem egykorú, és gyakran a sárga földig mennek, amit én már a mi korunkban cikinek tartok. Ja és egyetemet végzett emberekről beszélünk javarészt. Szóval én vagyok antiszociális, ill. sznob, vagy az ismerőseimnek nem nőtt be a feje lágya? Esetleg ez vmi jó magyar szokás, hogy ahova megyünk, inni kell?
2011. nov. 1. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

te ilyen vagy a barátaid meg olyanok, nincs ebben semmi különös.

A mi társaságunkban is vannak aki nagyon ritkán isznak, azok jönnek kocsival, ők viszik a részeg embereket a buliba.

2011. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok, és az év 360 napján felelősségteljes dolgozó nő, háziasszony és odaadó barátnő vagyok, de kb. évente 5x megkeresem a sárga földet is.


De velem egykorú kolléganőmnek kellemetlen amikor valahol inni kell. Pont úgy nyilatkozott, mint te.


Szerintem nem ciki ha az ember nem iszik, vagy csak kevés alkoholt fogyaszt és tartózkodik a lerészegedéstől, de az sem ciki, ha évente párszor kirúgunk a hámból.


Ebben a korban az a gáz, ha valaki hetente fetreng az árokparton a saját hányásában.

2011. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy antiszociális,ilyen vagy és kész.azért számomra kicsit megdöbbentő,amikor azt nézik ki a társaságból,aki nem iszik....mintha az lenne a normális,hogy muszály inni.hát bolond világ ez,én úgy látom.én is ittam sokat tizenévesen,még később is,de most már 30 vagyok,és néhány éve,csak lazulásból max.két sör,vagy egy pohár bor,de van,hogy egyáltalán nem iszom.egyik haveromnak mondtam,hogy elhívtak kocsmába,és csak baracklevet ittam,az volt a reakciója,hogy "és nem néztek hülyének?" na szóval,az a hülye,aki kicsit figyel az egészségére,meg sportol stb...És majd ezek az emberek,akik elitták az agyukat,veséjüket,májukat,cukrosok lesznek,mert kinyiffan a hasnyálmirigyük,majd arra fognak irigykedni,aki egészségesen élt,vagy legalább mértéket tartott.
2011. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha leb@szn@k hogy "inni jöttünk ,miért jöttél kocsival?"


Mert Én nem a sört ,hanem a sörözést szeretem.

Magyarul nem az ocsmányságig ivás a lényeg.

2011. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!