Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen sűrűn használod ki...

Milyen sűrűn használod ki mások hátrányos helyzetét?

Figyelt kérdés

Adódnak az életben olyan helyzetek, amikor hatalmadban áll büntetlenül fenntartani, illetve súlyosbítani mások (jobbára ismeretlenek) hátrányos helyzetét. Ilyen esetnek mondjuk például, mikor egy adott információ közlésére kérnek fel úgy, hogy a tudás a birtokodban van, de ez utóbbi tény felől a kérdező nem lehet bizonyos --tehát szabadon dönthetsz arról, hogy az illető megtudja-e (és felhasználja) az ismeretet.


Ha az illető megsegítésével párhuzamosan szóba hozható bármilyen önös-, vagy számodra nem közömbös (baráti, rokoni, üzleti, miegyéb) érdek sérülése/fejlődése, hogy döntesz?


És mi a választásod akkor, ha nincs tétje a dolognak rád, vagy más, az érdekkörödbe tartozó személyre nézve?


Hol a határ a fent említett esetekben a hátrány megtartása, és annak súlyosbítása közt? Mi a feltétele annak, hogy egyiket, vagy a másikat választod? Lehet döntő tényező a szimpátia? Lehet-e oka a döntésnek az, hogy az illető az információ felhasználásával esetleg vetélytársá válik, ill. konkurenciává lép elő?


2011. nov. 2. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően altruista vagyok, így igyekszem, hogy soha, semmilyen esetben ne használjam ki a másik helyzetét. Életemben kétszer volt, hogy megtettem, ezek miatt azóta is lelkiismeret-furdalásom van.
2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok túlságosan indiszkrét rákérdezhetek, hogy milyen helyzetek voltak ezek? A jelleget ecsetelő leírással is tökéletesen megelégszem.
2011. nov. 2. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszer egy fiúval kapcsolatban történt, hogy elvett egy másik lányt, és tudtam, hogy már a jegyesség alatt megcsalta, nem egyszer, hanem folyamatosan. Igaz, hogy a lányt nem ismertem, de akkor is rossz belegondolni, de most már végképp nem akarok szólni, még az is lehet, hogy boldog a házasságban, bár a férje fűvel-fával csalja.

Egyszer pedig egy szintén állást kereső barátnőmnek nem szóltam egy álláslehetőségről, amit megpályázhatott volna. Elég jó esélyekkel indultam ugyanis, és ő hasonló kvalitásokkal rendelkezik. Végül felvettek, és kicsit nyugtatja a lelkiismeretem, hogy amikor megtudtam, hogy megürült egy másik hely, akkor szóltam neki, hogy pályázza meg, és fel is vették.

Szóval nem annyira bagatell esetekről volt szó, és ezeket sosem fogom elfelejteni. Próbáltam mentegetni magam, az első esetnél féltem, hogy a lány nem hisz nekem, de ez nem ment fel. A második esetet végül is jóvátettem, de akkor sem volt szép, hogy elsőre nem szóltam.

2011. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még sohasem használtam ki mások hátrányos helyzetét és szerintem aki ezt teszi az egy lelketlen senkiházi.


Sokszor követtem el hibákat, sértettem meg másokat de büszke vagyok arra, hogy sohasem szándékosan vagy valakit kihasználva tettem.

2011. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!