Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lenne az éhező afrikai...

Mi lenne az éhező afrikai országokkal ha nem érkezne segély?

Figyelt kérdés
igen igen gonosz kérdés égjek pokolba blablabla. ne engem ítélj ha lehet. Nincs ilyen szándékom,.

2011. nov. 6. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor az afrikaiak lehet,hogy a sarkukra állnának,és nem potom szar pénzért árulnák a kakaóbabot,az aranyat,és a déli gyümölcsöket...Ez lenne.
2011. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Árulnák ők többért is,csak nagyon rá vannak szorulva arra a nevetségesen kevés pénzre is,és a felvásárlók nem fizetnek többet. Előző vagyok.
2011. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Most többen halnának éhen, emiatt kisebb lenne a túlnépesedés növekedése, és a jövőben kevesebben halnának éhen.
2011. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem az afrikaiak nem tesznek hozzá számot tevőleg sokat a túlnépesedéshez!
2011. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A helyi túlnépesedésre gondoltam.
2011. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Végülis talán csak kína előzi meg őket a túlnépesedési rátában, szóval valóban nem számottevő... Aha, persze!

A kérdésre válaszolva: egy kicsivel többen halnának éhen. De így is olyan sokan vannak, hogy nem jelentene nagy változást. Ez persze lelketlenül hangzik, de nem mi tehetünk róla. A legtöbb, amit egy átlag afrikai tesz a boldogulásáért, hogy sok gyereket csinál, akik majd eltartják. Ez a kultúrájukba ivódott a civilizálódásuk során. Afrika nagy része terméketlennek mondható (művelésre alkalmatlan a föld) ezért nagyon gazdálkodni sem tudnak, de nem is nagyon akarnak.

2011. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Te 66%-os olyan hülyeségeket mondasz,hogy nem igaz!Nézz egy kicsit utána a dolgoknak!Akkor rájössz,hogy egy pár ország,ill kontinens afrika előtt áll!És hogy nem akarnak dolgozni..,na mégis mit?Ha nincs termőföld?(nincs mobiltelefon szaküzlet se,ahová elmehetne eladónak,csak,hogy tudd,nagyrészt nincs még vízhálózat se,semmi!Se autó,se ipar,szinte semmi!Kíváncsi lennék,ha téged holnap kiraknának Afrikába,te mihez kezdenél!
2011. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
És vajon,ha egy szavanna kellős közepén laknál,sétálnál-e több 10,20 80 kilométert egy kotonért!
2011. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vannak más országok is, ahol hasonló az éghajlat meg a talajminőség, mégsem olyan elmaradottak. Persze, én sem gyalogolnék 80 kilómétert óvszerért, de talán lenne bennem annyi felelősségérzet, ha van fél tucat éhező, csontsovány gyerekem, akkor nem csinálok még 6-ot abba a nyomorba. Sterilizálásra náluk is van lehetőség. Persze én könnyen beszélek innen európai körülmények közül, de lássuk be, ők sem teljesen önhibájukon kívül jutottak idáig. Ahol nem lehet megélni, onnan el kellett volna vándorolni az évezredek során, nem gazon éppen vegetálva ontani az utódokat.
2011. nov. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
rájönnének, hogy maguknak kell megélniük a maguk erejéből. ők akarták, hogy ne legyenek gyarmatbirodalmak, függetlenséget akartak, megkapták. ráadásul a volt gyarmatosítók csomó mindent otthagytak, épülteket, gépeket, technológiát, mezőgazdasági üzemeket, amiknek bejáratott működésük volt, csak tovább kellett violna csinálni. most már nem fellős értük Európa. és nem is lesz képes sokáig eltartani a fél világot.
2011. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!