Miért erőltetnek?

Figyelt kérdés

Én akárhova megyek vendégségbe különösen ha idősebb vendég látokhoz akkor állandóan tukmálnak, hogy egyél már igyál már. Miért? Engem elképesztő módon idegesít.


Múltkor a barátnőm szüleinél voltuk ebédelni. Az apja hozza a pálinkát. Mondom nem kell mert mint tudja kocsival vagyunk. Jó van, jó van. eltelik 10 perc. Megint kínálgatja. Mondom még mindig kocsival vagyunk. Jó van, jó van. Nekikezdünk enni. Leves. Benyomok egy nagy tányérral. Épp, hogy elengedem a kanalat az anyós rákezd. Alig ettél valamit, de egyél ám. Na szedjél még egy keveset. Aztán az apja jön újra elő a pálinkával. Nagy nehezen sikerült eljutni a rántott husiig. Zabálom teli pofával és az anyós megint rázendül. Olyan keveset eszel. Egyél még. Még válaszolni sem tudok mert tele van a pofán rántott hússal. Úgyhogy csak mosolyogva bólogatok mint egy idióta. Aztán még a desszert előtt az apja persze még bepróbálkozik a pálesszal megint. Süti. Na. Valami csömör édes szar volt. Megnem letehet jóízűen enni egy szeletett sem. De azért anyós pajtás oda tesz a tányérromra még egy szeletett. Látom ízlett, szedek neked még felszólítással. Aztán persze mielőtt még elindulnánk haza az apja megint jön a piával.


Értem én, hogy csak jó szándék, meg azt szeretnék ha jól éreznénk magunkat. De mi a fenéért kell b.sztatni a vendégeket. Mindenki eltudja dönteni, hogy mennyit akar enni meg inni. Minek kell erőltetni?


21/F


2011. nov. 17. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés :D Nehogy éhen maradj. rakd zacskóba a rántothúst meg a kaját aztán majd megeszed :D
2011. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ne is mondjatok, epp a hetvegen voltunk temetesen, de termeszetesen a buszt elkestem igy a vegere ertem oda. utkozben talalkoztam a rokonokkal, elvittuk a koszorut a sirra, es mondjak, hogy menjek be megvendegelesre vmi halotti torra. Mondom jo, ha lesz meg ido mert 15,40kor megy a buszom, hat en nem ismertem a nenit, akinel ez volt, de ugy bepakolt nekem h kb 7 kilos taskaval szaladtam a buszra..... Mondom ne tessek, elfogy az majd ott, de csak tomte a taskamba az etelt meg tomte :)
2011. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
LOOOL :D. Tényleg, miért nem tettek még el neked otthonra is :,D. Vagy kis üvegbe vihettél volna pálinkát :D.
2011. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik hogy csak szégyenlős vagy és nem mersz enni :D
2011. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, akit ez zavar. Azért erőltetik, mert nincsenek tekintettel a másikra. Nem tudsz mit csinálni ellene, vagy eltűröd, vagy megharagszanak rád, mert ha emiatt felháborodsz, akkor te vagy szerintük a bunkó. Ez egy szint, és nem tudod átemelni őket ezen. Odáig szoktam elmenni, hogy ordítok dühömben, meg le-állatozom, de nem érek el vele semmit sem. Egyet tehetek, hogy nem megyek oda többet.

Roppantul utálom, amikor valaki beszélgetés közben minduntalan megérint. Már megkértem hússzor, hogy ne tegye, de csak böködött. Mondtam neki, hogy ha mégegyszer ezt teszi, megütöm. De kértem előtte, hogy nagyon szépen kérem, ne tegye, mert nem akarok emiatt vele haragban lenni. Gondolod használt?

2011. nov. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok?

Az idősebb emberek megélték a nélkülözést elég rendesen.

A háború után amikor ezek az emberek élték az életüket örültek ha tisztessége étel került az asztalra.

A vérükben van, hogy a családot el kell látni kajával.

Mi hatan voltunk testvérek. Szinte csak a kaja volt a fontos. Különböző ajándékok Mobiltelefon,Repülőjegy, érettségiért autó nem volt.

Boldog volt az anyám, ha a gyermekeit jóllakatta.

Vendégségben nem kell degeszre zabálni magatokat, ha nem akarjátok. A kínálás nem azért van, hogy rosszat tegyenek veletek. A vendégség idején illik megdicsérni az igyekezetet. Ők ezzel szeretnének kedveskedni. Kibírod azt a kevés időt, udvariasan csak keveset eszel. és örömet okozol a vendéglátódnak.

2011. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
utolsó válaszhoz: Hát azért ebbe, amit írsz, nem fér bele a pálinkával való kínálgatás olyankor, amikor látja, hogy kocsival van. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire tartaná magát felelősnek, ha a fiú elfogadja a pálinkát, és ittasan belemegy az árokba, és súlyos sérüléseket okozna a lánynak? Akkor meg tele pofával szidná a "részeg állatot".
2011. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem hogy örülnél baz+. Nálam egy pohár vizet nem kapnál.....
2011. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!