Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nyugdíjas leszek, mit kell...

Ha nyugdíjas leszek, mit kell majd mondanom, hogy "az én időmben. "?

Figyelt kérdés

SSzoktam hallani a nyugdíjasoktól, hogy "az én időmben elverték a gyereket, és tudta mi az a tisztelet, meg fegyelem..."


Akkor ha én nyugdíjas leszek, mit fogjak majd mondani? Hogy "az én időmben leszidták a gyereket, és tudta mit szabad, és mit nbm..."?


2011. nov. 17. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
"Az én időmben indult el az a folyamat, amely az ország felszámolásához vezetett, és vérfarkassá tette a magyar társadalom jelentős hányadát.."
2011. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

1.,)Ilyen nincs,hogy mit fogjak majd mondani.

Helyette: Mit mondjak majd?


2.,) Nem tudom hány éves vagy,de a trend jelenleg a nyugdíjkorhatár emelése.Tehát amíg ez így lesz,a ma 20,30 évesei jobb,ha egyelőre még csak nem is dédelgetnek olyan álmokat,hogy majd egyszer lesznek semmittevők is,vagyis nyugdíjasok.


Ami pedig a dolog anyagi részét illeti,szerintem ilyen 20 év munkaviszonnyal nem is éri meg elmenni ma már.A nagyanyám 35 évesen kezdett dolgozni(addig falun volt egy egyszerü paraszt lánya,paraszti dolgokat csinált,tehenet fejt,földet művelt).Aztán elvette egy vasutas,bevitte a városba,ott egy presszóba lett pincér(az 50-es években ez még csak úgy ment,nem kellett előtanulmány,gyakorlati tapasztalat),aztán nem egész 20 év mulva 54 évesen elment nyugdíjba.


Ma már ezt a mi életidőtartalmunk vonatkozásában(és valószinüleg az utódainkéra is,meg még jó néhány generációéra) el kell felejteni.

2011. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 19:55-ös!


Lehet, hogy egyszerű véletlen volt, hogy a válaszodban a nyugdíjasok és a "semmittevők" egy szövegkörnyezetbe kerültek. Kérlek, gondolj utána: SEMMITTEVŐK-e a nyugdíjasok? A zömük rengeteget dolgozik, különösen vidéken: nagyon idősen is művelik a kertjüket (bár mostanában a termést leszüretelő - valódi - SEMMITTEVŐK, a putris-cigányok, feleslegessé teszik az erőfeszítésüket..:-( ) ellátják a háztartásukat, igen sok segítséget adnak a gyerekeknek-unokáknak (anyagit is! - a szánalmasan kevés nyugdíjukból összekuporgatva) - arról nem is szólva, hogy a legtöbb kétszeresen is végiggürizte az életét - a munkahelyén és a gyereknevelésben.

Tudom, hogy semmi rossz szándékod nem volt - de nem tudtam megállni, hogy elmondjam ezt.

2011. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
igen,ezt,de ha mindenképp fontoskodó okostojás nyugdíjas akarsz lenni,akkor állandóan panaszkodj az anyagi helyzetedre is,mindig szidd az aktuális kormányt,és mindenkinek meséld el a betegségeidet úton-útfélen:)
2011. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hidd el joval elobb mint nyugdijaskor fogod majd mondani hogy "az en idomben". A vilag/elet rohamosan valtozik.
2011. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz nyugdíjaskor, de még öregkor sem.

Rendszeresen járok demotiválóra röhögni, hogy a nálam is fiatalabbak, 15-16 éves kölykök nyervákolnak, hogy "mi volt az ő idejükben", amikor a kábeltévén még nem Ben 10 volt, hanem Spongyabob:D

2011. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!