Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőmnek már több mint...

Barátnőmnek már több mint másfél éve kölcsönadtam egy könyvet (6-7ezer Ft-os könyvről van szó, ajándékba kaptam valakitől). De azóta sem adta vissza, és nem is mond róla semmit. Illetlenség lenne visszakérni? Bőv. Lennt.16L

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőmről van szó. Előtte ő is kölcsönadott nekem egy hasonló értékű könyvet (ugyanannak a kötetnek egy másik részét). Én 5-6 nap alatt kiolvastam, rögtön vissza is adtam neki. Hogy jeleznétek, hogy ideje lenne visszaadni? Lehet elfelejtette hogy az az enyém, nem az övé? Ennek a sorozatnak 4 része van, 3 meg van neki, a 4. az enyém.. :SS
2011. nov. 19. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem illetlenség. Szólj neki kedvesen, hogy te figyelj, emlékszel, hogy kölcsön adtam azt a könyvet? Mikor szeretnéd visszahozni? :)
2011. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már buta :)

Illetlenség nem visszaadni. Visszakérni viszont teljesen természetes dolog. Valószínűleg a barátnőd már elfelejtette, és ha szólsz neki, ezer bocsánatot fog kérni miatta. Jogosan, mert ő cselekedett helytelenül.

2011. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és hogy kérnétek TI vissza? :) úgy, ahogy az első írta? vagy mondjam azt, hogy újra elszeretném olvasni?
2011. nov. 19. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Te pisilni se mersz engedély nélkül elmenni?
2011. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség. Egyszerűen mondd neki, hogy a múltkor újra el akartad volna olvasni a könyvet, de nem találtad, akkor rájöttél, hogy nála van. Ennyi.
2011. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:
73%
Barátok közt teljesen normális, hogy évekre ottragad egy könyv... én pl néha látom, aztán rögtön megfeledkezek róla... szólni kell:) Pölö megkérdezed tőle, hogy nála van-e az a könyv.
2011. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már olyan hogy barátnőm kölcsönadott egy könyvet amire már egy hét múlva nem volt szükségem, csak nem volt a szemem előtt és így megfeledkeztem róla. Nyugodtan szólhatsz, valószínűleg ő is megfeledkezett róla. Én ilyenkor azt sem bánom ha konkrétan megmondják hogy "Vissza tudnád hozni a könyvem" vagy ha finomabb akarsz lenni akkor lehet így is "Ugye jól emlékszem hogy kölcsönadtam neked ezt a könyvet?"
2011. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit mondj neki: Kell még neked a könyv amit kölcsönadtam? szükségem lenne most rá.
2011. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem biztos, hogy bocsánatot fog kérni. Esetemben párszor már adtam kölcsön könyveket, tételeket és soha senki nem adta vissza, ha rákérdeztem, akkor letagadták. Nem ismerem a barátnődet, de a legtöbb ember s*art se érdemel (szó szerint)

Felnőttként már nem adok soha semmit oda. Ha csak ezért nem barátkozik velem az illető, akkor nem is lett volna őszinte a viszonyunk amúgy sem.

2012. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az én barátnőm lennél, nyugodtan mondhatnád, hogy adjam vissza, nem sértődnék meg. De lehet, hogy ő igen. Tényleg az a legjobb, hogy megkérdezed: nálad van az a könyv? Mintha nem emlékeznél. De szerintem az egyenes beszéd jobb. Zavar amúgy, hogy még nála van? Mert ha nem, mondhatod neki, hogy maradhat nyugodtan, csak ne felejtse el, hogy a tiéd. Ebből látja, hogy udvarias vagy, de érti az utalást is.
2012. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!