Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt már alkalom, hogy beszélt...

Volt már alkalom, hogy beszéltél egy igazi sznobbal? Ez miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 16:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
48%
pl kicikiz, ha te kínai árut vásárolsz, miközben az ő "márkás cuccát" is ott gyártják. Tudod, azt mondja, hogy ő nem vesz meg "sz@rt" csak igazi márkásat, és mindenkit lenéz aki nem így tesz. Sőt az is lehet, hogy LV táskája van, közben meg csak hamisitvány. Vagy lenéz, hogy BKV-n utazol, mert szerinte csakis a Bömbi a nyerő.
2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, ki a sznob, azt én is tudom. csak annyian mondanak ilyet vkire, hogy sznob, de találkoztatok már tényleg ilyen emberrel? Azért kösz.
2011. nov. 21. 16:31
 3/42 Antimod ***** válasza:
90%

A fősuli tele volt ilyenekkel. Arról lehetett megismerni őket, hogy szinte csak egymás társaságát keresték.

Jellemző, hogy a sznob a saját kis világában él, mások problémáiról hallani sem akar.

2011. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az egyik volt kollégám. Márkab@zi (óra, autó, bármi), kiöltözik még a WC-re is (zakó, nyakkendő), játsza a nagyfőnököt, miközben egy senki, stb.
2011. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%

Igen, volt párom szülei azok voltak, valamennyire az exem is. Mindenben megnyilvánult, a beszédstílusuktól kezdve a vásárlási szokásaikig. Szinte mindenkit lenéztek, kit ezért, kit azért.


Engem az idegesített a legjobban, hogy nem engedhették meg maguknak azt a mértékű életszínvonalat, amit mutatni akartak, de azért csak csinálták. Ha egymás közt voltak akkor nem, de ha pl. valaki ott volt, akkor az anya már csak kristálypohárból volt hajlandó inni. Az első dolog, amit megtanított a fiának, hogy hogyan különböztesse meg a kristálypohár csengését az üvegpohárétől. Stb...


Elég ritkán találkoztam velük szerencsére, de ezt az életvitelt a páromra is annyira ráragasztották, hogy - sok más ok mellett - ez is belejátszott a szakításba.

2011. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

A fizetős fősulik (pl IBS) fullon vannak velük. Öcsém ilyenbe járt, és mesélt érdekes sztorikat.

A csaj úgy ment pl szoliba az aputól kapott BMW-vel, hogy nem volt parkoló, ezért az út közepén hagyta a kocsit arra a 15-20 percre, mert nehogy már ne tudjon megállni.

2011. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos a sulinkba is van pár surmó, akik azt hiszik, hogy ők a helyi jampik, látszik a megvetés a szemükben, de beszari alak az összes...
2011. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"A csaj úgy ment pl szoliba az aputól kapott BMW-vel, hogy nem volt parkoló, ezért az út közepén hagyta a kocsit arra a 15-20 percre, mert nehogy már ne tudjon megállni.

"



Azért ez kemény. De köszi midnneki válaszát, még olvasok szívesen, ha írtok. csak kíváncsi voltam, hogy tényleg sok iylen ember van-e.

2011. nov. 21. 22:35
 9/42 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként nem mindenki sznob aki gazdag, van aki teljesen normálisan tudja kezelni a jólétet, és nem viselkedik úgy mintha az egész világot a seggéből rántotta volna ki.


Én szakmámból (vendéglátás, főleg rongyrázó, parasztvakítós helyeken) kifolyólag is találkozok sok újgazdag paraszttal,

akik pl így kezdik a rendelést hogy:

"Lesz egy..." Ilyenkor volt hogy visszakérdeztem, hogy: "Tudja mi lesz? Eső, meg hó az lesz, de más csak akkor ha kér."

De ez csak 1 példa a sokból.

2011. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Sok sznob van sajnos. Egy jó példa erre, amikor egy rokon kisfiúra vigyáztam és levittem a játszótérre focizni és kicsit koszos lett a ruhája(játszó ruha). Egy apuka megállt a játszótér mellett jó drága kocsival, kiszállt a kisfiával. Apuka behozta a gyereket és az mondta neki, hogy ne játsszon a sáros gyerekekkel. Nálam már ez is majdnem kiverte a biztosítékot. De amikor odajött a padhoz, amin a szülők meg én ültünk és hangosan közölte, hogy ő aztán nem fog leülni erre a padra, mert mocskos(talán 3 levél volt rajta, amit le lehet kézzel söpörni), akkor odaszóltam neki, hogy elnézést, de ha sem a gyerekek nem megfelelőek az ő gyerekének, sem a felszereltség magának, akkor miért van itt? A szülők mind egyetértettek velem. Ő megsértődött, hogy egy is csitri beszólt neki és fogta a gyereket és hazament.

Na ez az ember egy igazi sznob volt.

2011. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!