Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti is felfigyeltetek már...

Ti is felfigyeltetek már ilyen válaszadásra? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam, hogy valaki feltesz egy kérdést, amire érkeznek többféle válaszok, támogató és elutasító válaszok egyaránt, de alapvetően mindenkinek konkrét véleménye van, majd jön egy ember, aki totál másképp közelíti meg a kérdést, és alapvetően nagyon okosan teszi (okos = nem biztos, hogy osztom a véleményét, de látszik, hogy gondolkodott, mielőtt írt), és utána mindenki elkezdi ízt írni, amit ő írt. tehát hirtelen véleményt váltanak az emberek. (Persze biztos van, aki csak ez után tévedt ide, de hirtelen utána mindenki azt mondja, amit ő.) A valóságban is van ilyen jelenség szerintem. Ti is észrevettétek ezt, vagy csak én gondolom? Mit gondoltok erről?
2011. dec. 11. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, van ilyen. Motiválja a válasz. Elkezd hatására gondolkozni, és leírja, esetleg már meg is feledkezve, hogy mi motiválta.
2011. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen jelenség, hogyne. Ilyenkor az történik, hogy a tömegből kiválik egy leader. Egy (vélemény)vezér, aki továbbiakban "kristálymagként" működik. Annyira természetes mechanizmus, hogy szinte már "természeti":-)
2011. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, de én nem erre gondok. hanem hogy mindenki mondja a tömeg véleményét, és akkor egyszer csak jön egy valóban okos ember, nem egy oylan, aki csak úgy mond hülyeségeket. Mert megfigyelésem szerint a tömeg az olyat követi előszeretettel.
2011. dec. 11. 21:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Valóban előfordul, de én sokszor úgy látom, hogy inkább negatív pontozással dijjazzák azokat akiknek a véleménye eltér a többségétől
2011. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

aztán jönnek a trollok akik csak anyit szólnak hozzá h:

TROLLOLOLLLOLOOOOO

2011. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem, és szerintem ez mindenkivel előfordul, hogy elmondja az illető a véleményét, aztán más valaki megközelíti egy más szemszögből, és akkor az a valaki meg rájön hogy tényleg ez eszembe se jutott, és ez tényleg jobb.. Szóval szerintem ez normális. De azért itt is vannak határok...
2011. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, egy "véleményvezér", aki más szemszögből láttat, és a korábban felületesen válaszolókat is rábírja, hogy gondolják át mélyebben... akik megteszik, és árnyalják a véleményüket az új szempontok segítségével...


Érdekes ez, szinte csoportként működik egy ilyen, véletlenszerűen összeverődő--- nem is ÖSSZE, inkább egymás után verődő, virtuális emberhalmaz....


:)

2011. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem tök jó érzés :) Én egy csomószor jártam már úgy, hogy a válaszom után kezdték el ugyanazt írni. Persze a legtöbbnek semmi értelme nincs, mert nem továbbgondolja, csak átfogalmazza a válaszom, amiért felesleges volt új hozzászólást írni, de attól még tetszik a helyzet.

De az is tény, hogy sokszor meg lepontoznak az eltérő válasz miatt. Viszont megfigyelhető, hogy ez tipikusan azokban a kategóriákban történik meg, ahol az emberek érzelmi alapon reagálnak. Pl. politika, ezotéria, gyereknevelés. Ezekben a kategóriákban nem, vagy csak nagyon ritkán értékelik az érvelést, viszont ha megfelelő érzelmi töltettel rendelkezik az ember hozzászólása, akkor - függetlenül attól, hogy van-e egyáltalán értelme - 100%-ot kap.

2011. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mustafa33 ***** válasza:

Igen, pontosan úgy ahogy az előttem szóló írta. ☺

És ha nem, akkor atyaúristen hogy megsértődik. Képes kitiltatni a fórumról, mert "ő a mindentudó" és hogy jön ahhoz valaki, hogy máskép gondolja és mást ír mikor ő már megmondta. Nem ismerős?

2011. dec. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:32

Én sokszor jártam hasonlóan. Ezzel nekem mindig csak az a gondom,hogy míg engem,aki elsőnek írtam le a választ adott megközelítésből,lepontoznak,az utánam írókat felpontozzák :)

2011. dec. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!