Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet tenni, ha nyelvtanfo...

Mit lehet tenni, ha nyelvtanfolyamon az egyik tanulót nem érdekli a nyelv, és csak zavarja a többieket?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgára készülök, nekem elég sok múlik rajta, hogy sikerüljön, ráadásul a tanfolyam árát sem volt egyszerű kigazdálkodnom. Nagyon nem mindegy, hogy mennyi tudást kapok egy órán.


De van a csoportban egy illető, aki folyamatosan végigbeszéli az órát oda nem illő dolgokról, feltartja a tanár és minket is.

Nem buta, csak nagyon nem érdekli az egész. A szülei fizették neki a sulit és a szülei akarják hogy nyelvvizsgázzon.


Miatta egy feladat ellenőrzése egy órán keresztül tart, ami a közreműködése nélkül rosszabb esetben is csak negyed óra lenne. :S


A tanárral beszéltem, azt mondta beszélt már az illetővel, de semmit nem tehet, hiszen fizetett, akkor nem teheti ki az óráról, ugyanannyi joga van ott lenni, mint nekünk.


Én értem, hogy 20 évesen még jobb lenne a haverokkal lógni délutánonként és semmit tenni, de nekünk többieknek az állásunk, a boldogulásunk múlik a nyelvtudáson.


Mit lehetne tenni?


2011. dec. 13. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az a tanár feladata lenne, hogy ha a gyerek oda nem illö dolgokról kezd el társalogni, akkor is visszaterelje a témát a tananyagra!


Egyszerüen le kell rázni azzal, hogy ez mind nagyon érdekes, de majd óra után elmesélheti, most pedig kanyarodjatok vissza a leckéhez, házifeladat megoldásához stb.

2011. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Segitsetek be a tanarnak, kontrollaljatok Ti ezt a tanulot. Amint elkezdi a felre dumalast, allitsatok le. Tanar is halas lesz.


Hat nem tudom. Ha fizetett, ha nem, megfelelo viselkedesnek kell ahhoz lenni, hogy az orakon tovabbra is megjelenjen.


Most akkor minden idiot beengednek orakra, csak mert fizetett, de szorakozni akar?


Kozosen kell panaszt beadni az igazgatonak.

2011. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem gyerekek vagyunk, hanem felnőttek. Ez egy fizetős nyelviskola. Csak ez az egy illető viselkedik gyerekként. MI, többiek, már túl vagyunk a "jaj,d e unjuk, jaj de fárasztó" dolgon, nekünk a boldogulásunkhoz kell a nyelv, nem azért mert a szüleink ezt akarják.


Ő 20 éves, a többiek mind 25-35 között vagyunk.


Beszéltem a tanárral, a suli vezetőjével és persze legelőször a kedves csoporttársammal, de semmi sem segített. Azt mondja, nem direkt csinálja, de nem bír nyugton maradni. :S

2011. dec. 15. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy 20 éves gyerekben, főleg, ha fiú, kell legyen annyi gátlás, hogy ha ráförmed egy 30 körüli nő, akkor megszeppen, és meghúzza magát. Szerintem legalább is. Én még csak 25 vagyok, de ha egy 10-15 évvel idősebb valaki rendre intene, bizony meghúznám magam. Szerencsére ilyen még sosem volt. :)
2011. dec. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy egy szinttel alább kellett volna besorolniuk az illetőt. Nyilván azért tart egy órát a feladatok ellenőrzése, mert ő az, aki nem tudja megcsinálni.
2012. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben eltelt egy kis idő, még mindig a csoporttársunk, de közben kiderült ám, mi áll a dolog mögött. Az utolsó hozzászólónak igaza van: nem a mi szintünkön van a srác, vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem fejlődik olyan ütemben, mint mi. :(

És a hiányos tudását akarja leplezni azzal hogy folyton elhúzza az órát más témával, tereli a szót.


De a tanár tanácsára sem hajlandó másik, lassabban haladó csoportba átmenni, mert az apja haragudna rá emiatt. (??)


Mindegy már, úgyis végzek őszre.

2012. máj. 21. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartás, és próbáljátok ignorálni, ha nem viselkedik. :)
2012. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!