Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed a hamvasztásról?

Mi a véleményed a hamvasztásról?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanába túlságosan is kijárt nekem a temetésekből és az utóbbi 5 temetés ahol részt vettem mind hamvasztva történt és nekem fura volt még az elején. Neked mi róla a véleményed?
2011. dec. 16. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
praktikus... elhamvasztani és szétszórni. lehet mondani érzéketlennek vagy dúrvábbnak.
2011. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A családtagjaimat is hamvasztattuk. Nem csak olcsóbb,de nekem szimpatikusabb is,hogy nem a földben rohad el a testük.
2011. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is először fura volt a hamvasztás olyan ridegnek , idegennek találtam de mára már megváltozott a véleményem.Ha meghalok én is azt szeretném hogy hamvasszanak majd egy nagyon szép tájon elszórjanak.
2011. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Semmi gondom vele. Én is azt szeretnék!
2011. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

én is azt szeretnék majd,bár ha jóisten is úgyakarja az nekem még messze van:)

inkább mint hogy a föld alatt rohadjon el a testem.

2011. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon durvának tűnik... nem a szétszórás, mert van hogy azokat is temetik de olyan fura hogy kis koporsóba hozzák és tudom hogy az ott ez vagy az és lehetetlen elképzelni...
2011. dec. 16. 17:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szeretnék majd.


Hideg kiráz a koporsótól, bezárva a föld alatt rohadni...

2011. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a koporsós temetés szimpatikusabb.

Igen, tudjuk, hogy mi történik a testtel a temetés után a föld alatt, de az legalább ugyan úgy egy természetes folyamat mint hogy megszületünk, élünk, és meghalunk. Hamár az ember teste halála után úgysem marad a jelenlegi állapotában, akkor legalább hagyjuk, hogy a természet fejezze be a folyamatot.


Ezen felül a másik, hogy egy ember azért többet ér annál, hogy elhamvasszák.

2011. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amilyen történeteket olvastam az élve eltemetésről, szimpatikus.
2011. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
az jobban tetszik, hogy elégetnek egy kemencébe és kis pordarabka leszel, beletesznek egy dobozba és visznek valahova... vagy esetleg ott vagy és a temetéseden még mindenki láthat egyszer
2011. dec. 16. 22:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!