Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek azokról...

Mi a véleményetek azokról akik egyetemi előadásokra öltönyben/kosztümben járnak?

Figyelt kérdés
A mi szakunkon (agrármérnök)nem járnak így diákok, de például a jogász, a közgazdász és a politológus szakosok közül sokan így jönnek be, nem vizsgázni, hanem minden hétköznap órákra. Mi a véleményetek erről? Sznobizmusból, vagy a tehetős családjuk miatt teszik? Vagy ez inkább olyan konzervatív szokás, hogy megadják a módját és nincs összefüggésben az anyagiakkal? Vagy már diákként vezetők, cégtulajdonosok, vagy ilyesmi? Vagy...?
2011. dec. 29. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egész egyszerűen csak ők így öltözködnek a hétköznapokon.
2011. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

jogon pl sokszor nappalin is a 25+ korosztály is képviselteti magát, akár már dolgozók is


náluk sztem simán elfogadható h adnak az öltözékre


de a 18-25 éveseket se ítélem el nem biztos h sznobok csak igényesek

2011. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Sztem csak simán nem normálisak.
2011. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem

- így érzik jól magukat (ha én acélmerevítős fűzőben érzem jól magam, ők miért ne érezhetnék így jól magukat? Én is szeretem a kosztümöket amúgy, de nem hordok egyetemre)

- szeretnének csinosnak, felnőttesnek látszani (ebben sem látom a hibát)

- sznobok és lenéznek másokat, akik nem így öltöznek, úgy gondolják, hogy ez elvárható egy egyetemi hallgatótól (konzervativizmus - de az ilyen egyedeknek ez szerintem a fején is látszik

- vagyonosabb rétegből származnak, otthon anyuka/apuka így öltözik, náluk ez a szokás (ez sem probléma szerintem)

2011. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy így szokták meg/szoktatják magukat ehhez, vagy beképzeltek, vagy számukra ez a kényelmes viselet. Ha tudja szépen hordani, vigyáz rá, és megfelelően viselkedik benne (szóval nem közönséges, nem durva stílusú), akkor oké.
2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
SUITUP:D
2011. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:

Nem lehet ahoz köze, hogy öltönyös szakot választottak?

Vagy azért mert öltönyösek otthonról és a gumicsizmát el sem tudnák képzelni magukon, vagy azért öltönyösek, mert ezekhez a szakmákhoz ez passzol.

2011. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zenevilag válasza:
szten normalis
2012. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!