Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy kaszáló mellett futó föld...

Egy kaszáló mellett futó föld úton sétálhatok a szabadon engedett kutyámmal, akkor, ha ott vadászni is szoktak időnként?

Figyelt kérdés

Ma is, mint oly' gyakran a szokásos utunkon sétáltam, ahol egyébként futni is szoktam. Ez egy folyó menti ártérben fekvő kaszáló.

Ma egy magát vadásznak mondó fazon, számon kért minket a párommal, hogy mit keresünk ott, miért van szabadon a kutya, mit csinál és miért vagyunk olyankor ott, 4/5 óra tájban délután, mert, hogy ott vadászok vannak, még pedig ő, aki egy perce érkezett...

Nevetséges volt és nem értettük az egészet! Jogos volt ez, vagy milyen szabályok vonatkoznak erre?


2012. jan. 3. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Azoknál a területeknél ahol vadászni szoktak (én eddig erdőben találkoztam több helyen ilyennel) jól látható táblával szokták ezt jelezni, ha volt ilyen tábla, akkor szerintem jogos, ha nem volt, akkor nem jogos.
2012. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.( Ez engem is érint, mert én is hasonló helyen sétálok minden héten a kutyámmal és én is találkoztam vadásszal, de szerintem illegális vadászok voltak. Ez egy olyan terület, ahol körben kukoricás és egyéb bevetett szántóföldek vannak, tehát ahol az emberek dolgoznak idényben. Mi csak az úton szoktunk menni, ahol a helyi gazdák is mennek a telepjáróikkal, illetve a kombájnok stb, de mióta hallottam a lövöldözést a kutyusomat, annak ellenére, hogy ránk nem szóltak, nagyon féltem és nem engedem hogy lemaradjon, vagy nagyon előre szaladjon, pedig az úton sétálunk.)


Milyen messze van a házaktól az a hely, ahol sétáltok? Úton sétáltok, földúton és ahol sétáltok ott körben kukoricás, napraforgós stb föld van? Én úgy tudom, hogy lakott területtől 300 méterre nem szabad fegyvert elsütni.


Ha messzebb van, akkor azt hiszem, hogy sajnos az tényleg vadászterület és jogosan szólt :((

Meg kellene tudakolni a helyi vadásztársaságtól, hogy ott ténylegesen kijelölt vadászterület van-e

2012. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Sajnos én még táblát sosem láttam, csak a lövöldözést hallottam, szerintem erre sem lehet adni. Sok helyen megfordultam már, ahol leshely is van, de táblát még sosem láttam :(
2012. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pár vadászles itt is van, de táblát még soha nem tettek ki. Ma egy sőrét hüvelyt találtunk elég közel az egyik lakóházhoz, olyan 100 m-re sem...

Nem szántók vannak arra fele, hanem füves területek, amik le vannak kaszálva szénának nyáron, ősszel.

Egyébként érdekes az is, hogy a töltésen járkálnak autóval, ami ugye a vízügy tulajdona, ez is érdekes...

És az is, hogy a vadász jött autóval, aztán megállt, megnézett valamit, beordibált nekünk, aztán el is ment, holnap kimegyek megnézni, mit nézett azon a helyen, ki tudja, lehetett csapda is.

Hmmm...

2012. jan. 3. 18:46
 5/6 mustafa33 ***** válasza:
Nem vagyok Magyarországi, ezért nem írok egyszerű választ, de azért ajánlanám megnézni az erre vonatkozó szabályokat, törvényeket. A kutya érdekében meg inkább nem engedném szabadon. Biztos benne, hogy nem iramodik esetleg egy vad után, és ha mégis akkor visszahívható e? Mert bizony akkor valószínűleg a magyar törvények szerint is lelőhető mint vadat üldöző dúvad. A vadászterületeket nem szokták táblával jelölni, általában minden szabad terület vadászatilag hasznosítva van, azaz bérbe van adva a vadászati jog. A vadász is érthető, ő sok pénzt fizet azért a területért. Viszont a lakosság sem tiltható ki általában a természetből. Egy épen folyó hajtóvadászatba meg nem ajánlatos bekeveredni. De alkonyatkor sem jó magaslesek előt sétálni. Mert hiába vannak szabályok, a véletlen balesetek épen a szabályozott tevékenységeknél szoktak megesni.
2012. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egyet értek, lelőhetik legálisan a kutyát.

én ennek sem magamat, sem a kutyát nem tenném ki

2012. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!