Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan és hol találhatok...

Hogyan és hol találhatok olyan embert aki megtanít az udvarias életre?

Figyelt kérdés
A "család" ahonnan jövök nagyon nem volt szokás pl. a hölgyekkel való udvarias bánásmód. Szeretnék udvarias, jólnevelt lenni.
2012. jan. 3. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak illemtankönyvek.
2012. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

találni még tánc és illemtanárt?


Edit nénit az oktogonon ki ismerte ?

2012. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Becsülöm, hogy a mai világban van olyan akit érdekel ez. Biztos vagyok benne, hogy könyvtárakban találsz egy halom illemtankönyvet és szerintem neten is rengeteg infó van.

Viszont nem tudom manapság mennyire hasznos dolog ez. Manapság a nők különbözőek. Lehet valaki igazi hölgy, de az még nem jelent semmit. Pl. manapság sok nő sértésnek veszi a túl nagy udvariasságot (pl. sok nő fizeti randikor a saját számláját, sokan gondolják, úgy, hogy érett dolgozó nőként nincs szüksége arra, hogy valaki ne kezelje egyenrangúként). Ráadásul nem te vagy az egyetlen aki olyan családból jönn ahol nem szokás illemmet tanulni. Tudom, hogy te csak jót akarsz, de manapság nem mindenki fogadja jól a túlzott udvariasságot. Sokan zavarban vannak vagy nem értik, hogy miért kezelik ennyire illedelmesen.

Én úgy gondolom manapság a lányok többsége kedves, udvarias pasira vágyik, de kétlem, hogy sokan várnák-e el, hogy a párjuk tudjon minden illemszabályt és használja is. Persze én csak az átlagos nőkről beszélek, biztos vannak olyanok is akik nagyon értékelik ezt :-)

2012. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!