Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Születésnapi buliba hívtak...

Születésnapi buliba hívtak meg, ami egy kocsmában lesz. A szülinapossal nem vagyok közeli viszonyban, viszont meghívott és szívesen elmennék. Ajándékot kell vinnem vagy elég ha ott meghívom egy italra?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit vehetnék neki, annyira nem ismerem. Alkoholt se tudom mit vinnék, egy pezsgőt talán. Igazából szívesebben meghívnám egy piára, mivel csóró egyetemista vagyok. Ti hogy csinálnátok?

19/L


2012. febr. 2. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a többieket, hogy ők milyen értékben gondolkodnak, ha egyáltalán adnak valamit.

Ha nem kapsz választ, vagy nem ismered őket, akkor egy üveg valami bőven jó lesz. Nem is szükséges a pezsgő, egy közepes kategóriájú bort már kapsz 5-600-ért is.

2012. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Azért ha már meghívott a szülinapjára,akkor íllik valami apróságot vinni neki.Nem kell egy vagyont rákölteni az ajándékra,de azért mégse menj üres kézzel!

Nem írtad,hogy fió vagy lány az illető,akinek a szülinapjára mész.

Ha lány,akkor vegyél neki egy doboz bonbont,meg mondjuk valami kis dísztárgyat,vagy esetleg ékszert,persze nem arany,ezüst ékszerre gondoltam,bizsuban is vannak nagyon szépek,azt meg azért kb látod a stílusából,hogy milyen jönne be neki.

Ha fiú az illető,akkor leginkább egy üveg otallal tudod megoldani a dolgot.Vigyél neki valamilyen bort,de a pezsgő sem rossz ötlet,mellé esetleg írj egy kedves kis kártyát,valamilyen frappáns szöveggel,ami a szülinaposnak szól.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe,bár valóban elég nehéz ógy vásárolni,ha nem nagyon ismered az illetőt,viszont üreskézzel megjelenni egy szülinapi bulin elég nagy illetlenség lenne.

2012. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kocsmába ne vigyél ajándékot! Főleg ne italt. Jó ötlet, hogy meghívod egy piára.
2012. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamit mindenképp illik ajándékozni.

Ha a kocsmában ő fog fizetni mindenkinek, akkor nagyobb értékű ajándék kellene. (Italt kocsmába nem vinnék be, atz biztos nem nézik jó szemmel).

Ha nem ő fizet, hanem mindenki magának, akkor apróbb dolog is jó, akár ott egy ital is.

2012. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lényeg igen azon van, hogy kocsmában lesz. Nem ő hív meg mindenkit, hanem inkább őt mindenki. Tavaly voltam a buliján, vittem ilyen lányos dolgokat neki, mint körömlakk, spirál, stb, de már cikinek érzem ezt adni, már tavaly is mindenki alkoholt vitt. Viszont most nem bérli a helyet, csak egy kocsmába megyünk be.
2012. febr. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!