Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy érzitek kiknek van...

Ti hogy érzitek kiknek van szüksége az adótok 1%-ára? Első munkahelyem még nem döntöttem el. Állatmenhelyre gondoltam.

Figyelt kérdés
És az lehet, hogy a könyvelésen azt mondták, hogy 2 % megy abból 1 % kötelezően az egyháznak... van ilyen? És ha én nem nekik akarom adni, hanem olyanoknak akiknek nagyobb szüksége van rá?
2012. febr. 8. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 %-ot alapítványoknak ajánlhatsz fel a másik 1 %-ot pedig egyházaknak vagy a költségvetés adott technikai számára.


Évekig én is állatmenhelyeknek ajánlottam fel az 1 %-ot, de mióta gyerelem van, azóta a gyermekmentőknek vagy koraszülött mentésre.


A NAV honlapján megtalálod a listát, válaszd ki a neked szimpatikusakat.

2012. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"1 % kötelezően az egyháznak"

Szerintem ilyen nincs, még sehol nem hallottam ilyet. :)

Az első 1% viszont lejön, csak arról dönthetsz, hogy az állam ossza el, vagy te határozod meg, hogy kihez kerüljön.

2012. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szüleim mindig az iskolánk alapítványának "adták", még mindig, hogy már egyetemista vagyok. Nem az én ötletem, egyszerűen ők úgy gondolják, hogy ezzel szeretnének hozzájárulni a dolgokhoz.

Nekem még nincs munkahelyem, de lassan esedékes lesz. Én kezdetben biztosan kutyamenhelynek szeretném felajánlani, utána majd még meglátjuk.

2012. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is a volt középiskolám alapítványának ajánljuk fel, tekintve hogy én is oda jártam és az alapítványi pénzből fedezi az iskola a szociális és tanulmányi ösztöndíjakat.
2012. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!