Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ültél már börtönben? Ha igen,...

Ültél már börtönben? Ha igen, mesélnél róla?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ültünk egy páran és nem szívesen mesélünk róla általában.
2009. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg érdekel a téma, itt egy volt börtönlakó blogja:


[link]

2009. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


Egyszer festettünk az édesapámékkal egy börtönt.


És egyszer vettem észre, hogy leültem egy cellában. Szóval én már mondhatom, hogy ültem börtönben (:


Amúgy hűvös volt bent, és eléggé dohos szag.

Fel volt kamerázva a bemeneti ajtó felett, és fénye volt, meg kis barátságos. Csak ez konkrétan nem napfényes oldalon volt, és gondolom ezért volt hűvös, meg a dohos szag szerintem az ágynak a falhoz érintkezéséből volt, mert elkezdett korrodálni.

Olyan 10-13 m2 volt, szóval nem volt pici.

Ne olyat képzelj el, mint a filmekben. Itt Mo-on nem sok olyan van. Itt kapnak kis szobát, és ott ülnek nagyrészt.


Pláne az újabb építésűek!

2009. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2 napig voltam fogdàn.

Egy terem,ahol vasàgy van a padlohoz rögzitve,az ablakon ràcsok.

Az ajto vasajto,nem làtsz ki rajta,egy kis nyilàson adjàk be a kajàt(reggeli akkor egy fél szelet kenyér 3 katika kolbàsz,és egy müanyag pohàrnyi tea volt.

Egy szuros pokroccal takaroztam.

Awc-böl àradt a pisi szag,hànyàs kergetett,tuti nem volt takaritva egy éve legalàbb..

Fürdés szintén felügyelettel,a vizet nem te zàrod el,hanem az ör.

Nekem ennyi maradt meg az emlékemben és a sok siàr.

Szerencsére nem követtem el nagy bünt igy 2 éjszaka utàn elengedtek,de soha vissza !!!!!!!!!!!!

2009. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én 1 napot voltam fogdán, barátnőmmel együtt, hülyeséget csináltunk. Ugyanaz mint ahogy a felettem író írja. Én kibírtam wc nélkül, barátnőmnek nyitott ajtónál kellett pisilni (szegényke).

17 évesek voltunk csak, haza is engedtek estére. De többet nem akarok még csak a közelébe se menni. Apró diákcsíny volt és mégis mind a kettőnkkel, lány létünkre, úgy bántak velünk a rendőrök mint a kutyákkal. Mielőtt betettek volna oda minket le kellett vetkőzni, pólót felhúzni, olyan címszóval hogy nehogy pajszert vigyünk be a póló alatt (a hülyék) közben arra ment ki az egész hogy bugyiban melltartóban lássanak minket, még forognunk is kellett. Szemetek voltak, kiabáltak, és megaláztak minket. Egy olyan dologért, amiért elvileg be se zárhattak volna minket. Megfenyegettek minket hogy kirugatnak az iskolából, erkölcsibe belekerül, és soha semmire nem visszük az életben, hitvány kutyák leszünk örök életünkre. Persze semmi nem volt, suliban csak az ofő tudta meg és senki más, erkölcsi tök üres, semmi nem lett belőle. Azóta mindketten egyetemre járunk és nemsokára diplomázunk. Úgyhogy ennyit arról milyen hitvány kutyák vagyunk!


Szóval ha már ilyen semmiségért ezt kaptuk, nem tudom mi történhet tényleges büntényél és bebörtönzésnél! Az biztos nem gyerekzsúr!

2009. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk egyszer volt középsuliban, hogy a fél osztályt lecsukták, én valamiért előbb hazamentem. Köv nap meg csak kerekedett a szemem, hogy de üres minden. Pár gyereknél volt cucc, a többiek meg fedezték őket, amíg elszórták és a kékek meg bevitték az egész bandát. :D
2009. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Én még hála isten nem ,de az egyik gyerek kori barátom igen. Sokat leveleztem vele, és semmi jót nem írt. A szabadság elvesztése a legfőbb probléma okozója, és a tétlenség. Már nincsenek olyan durva dolgok a börtönökben mint a filmekben vagy akár régen a híres baracskai termál szállóban:) "csicskám leszel vagy köcsög.m"... híres szlogen volt anno.

Ha normális átlagos srác vagy nem történik veled gond , már mindenki úgy van vele hogy teljen le ez az xx év és a soha viszont nemlátásra....aztán ez nem mindig jön össze,és akkor kezdődik elölről minden. Olyan mint a katonaság volt egykoron, én is már abban az időszakban voltam katona 90's években mikor az öregeink már csak nagyon gyengén tudtak szívatni minket kopaszokat, és ezáltal mi is sokkal kevesebbet adtunk át a mi koptereinknek, és ez így ment mind addig még minimálisra csökkent a másikkal való piszkálódás a bent töltött hónapok alatt. Száz szónak is egy a vége ne kerüljön be senki ha teheti mert a fiatalságodból veszítesz el súlyos éveket ami idősebb korodra dupla-tripla idő kieséssel érhet fel a szociális lemaradás miatt, és ez később nagyon nagyon meg fogja az ember bánni, mert rájövünk hogy az élet nem is olyan hosszú mint gondoltuk!!!Ha egyáltalán túl tudod magad tenni rajta,mert ha nem akkor meg jön a züllés!!!!hú ebbe jól bele lovaltam magam...:)

2009. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nagybátyám fegyőr.. egyszer voltam benn.De mindeki nézett hogy mivan kivagyok miért jöttem?És egyszercsak ránéztem egy nem szép emberkére.Ragyás volt az arca..és úgy mosolygott rám..arckifehjezése kb az volt hogy "ha kimegyek megöllek" És csak utánna húzták gyors a fejemre a kapucnit hogy ne lássanak.Nem egy kellemes élmény..
2009. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Hát az biztos szívszorító érzés.De ha valaki oda bekerül akkor sokat tanul belőle és akár 10 perc akár 10 év haszna van az élet részében.
2009. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én börtönőr vagyok mire vagy kíváncsi?
2010. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!