Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A hollandokról milyen személye...

A hollandokról milyen személyes tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne hogy ha oda mennék ki diplomával és mondjuk nem csak angol hanem holland nyelvtudással dolgozni mennyire becsülnének meg. Nem néznének le amiatt honnan jöttem? Nem csak dolgozni szeretnék ott hanem kapcsolatokat is kötni az ottaniakkal.

2012. márc. 24. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

én holland nyelvet tanulok és a tanárunk már többször is volt kint, ő mesélt. azt mondta, hogy 1 részről nagyon kedves, rendes, toleráns nép, kb. mint nyugaton a legtöbb ember. ismerőstől hallottam, hogy egyszer Amszterdamban (A'dam, ahogy ők hívják :)) az egyik csatorna partján fényképezkedtek, amikor jött egy autó, és a sofőr simán megvárta, amíg befejezik. na ezt képzeld el Magyarországon... :)


a nagyon pontosak és rendesek, ugyanúgy mint a németek, az utcákról enni lehetni. nagyon becsületesek, a lopás szinte ismeretlen fogalom, pl. ha kerékpárral mész az utcán és meg akarsz állni valahol, nyugodtan otthagyhatod akárhol, nem viszi el senki.


de pl. olyat is hallottam, hogy városokban még az utcai ablakokon sincsenek függönyök, annyira mutatni akarják, hogy nekik annyi van, se több, se kevesebb, szóval a magánszférát kissé máshogy értelmezik, mint itthon.


hollandtanárom mesélte, hogy amikor kávézott egy családnál, akkor (hollandoknál szokás teakekszet adni a kávéhoz) egy dobozból kínálták keksszel, és mikor kivett egyet, becsukták a dobozt és eltették. ez elég egyértelmű jelzés arra, hogy nincs repeta :D és pl. tejszínt is kis műanyag adagokban adják a kávéhoz, szerintem ez is elég nagyfokú pedánsság :)


+ tipp:

ha a hollandokkal beszélsz, akkor nagyon vigyázz, ha tudsz hollandul, biztos tudod, hogy a hangtanukban nincsen normális g betű, ők a g-t raccsolós h-nak ejték, még jobban, mint a németek a ch-t. szóval eléggé javasolt vigyázni, mert van, hogy köpnek :D pl. tanárom mondta, hogy nekik egyetemen egy öreg holland bácsi tanította a nyelvet és az első sor tiltott zóna volt, ha érted, mire gondolok... :D

2012. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én cserediákként voltam kint.

A fenéket nem ismerik a lopást :))

Nem véletlen hogy alap kerékpárral van tele az összes városuk. A jobbaknak hamar lába kél...

És éjszaka megvannak hogy merrefelé ne mászkálj mert a sok drogos(nagyrészt külföldi) nem ad nagy biztonságot!

Ennek ellenére azért nem kell megijedni a bűnözéstől mert azért nem vészes.


Mint emberek pedig nagyon vegyesek. Találkoztam visszahúzódóval és extrovertálttal is. Segítőkésszel és nem segítőkésszel. De alapvetően elég pozitívak. Nekem nagyrészt pozitív tapasztalataim voltak velük.

Viszont az igaz hogy több városban a bicikliseket a kocsisok előreengedik.

Szerintem nagyon egyedi kultúra és jó döntés ha hozzájuk mész.


Attól meg ne félj hogy nem becsülnek meg. Persze simán belefuthatsz bunkó hollandba mint akármelyik országban.

Persze azzal nem bíztatlak hogy könnyű lesz beilleszkedni mert szerintem az sehol sem könnyű. Igazából neked kell nyitottnak lenni és próbálkozni.

2012. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én is cserediákként voltam kinn náluk.


A magyarokhoz képest lazább, kamaszosabb emberek. Ameddig közvetlen vagy, nem depizel, jól dolgozol akkor jól ki fogsz velük jönni.

Ha le is néznek, nem fogják az arcodba mondani, legfeljebb a radikálisok, de őket meg nem kell észre venni. A nyílt fröcsögés nem jellemző.

De a pozitív dolgokkal is ilyenek, azt sem mondják feltétlen a szemedbe.



Az olcsó bringákról írt dolog tényleg ilyen, sőt össze is van festve az összes tanyabájk, hogy felismerjék.


A tömegközlekedés jó, a város tisztasága meg relatív. Ott is van dzsumbuj, az nem túl tiszta.


Iszonyatosan bírják a piát és a füvet. Emmi és bringázni akkor is tudnak, a be vannak állva mint a gerej.

Életem legdruvább szórakozóhelyét egy holland városban láttam. Pedig voltam már jópár késelős motoroskocsmákban, de olyat mint az a diszkó még nem láttam. Fal mellett törött poharak, félmeztelen betépett nők, kokó a wc-ben.

2012. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van igazság a fentiekben, de ez csak a frissen áttelepültek első varázsa. Pár év múlva ez elmúlik, és lassan rájössz mennyire bunkók legbelül.

a liberalizmusukat is csak sajátmagukra értelmezik.

Akcentusod mindig érződni fogsz, akármilyen jól beszélsz egy nyelvet, és a köv.kérdés mindig az, hogy honnan jöttél?

Mihelyst meghallják, hogy valamelyik Kelet-Közép-Európai ország, a mosolyuk mögött rögtön betesznek egy láthatatlan "skatulyába".

Kívánom, h ne kelljen megtapasztalnod azt, amit nekem kellett. Először én is csudajó dolgokat "képzeltem" róluk, ami igaz is, mert kedvesnek látszanak.

Bár lehet, hogy csak NEKEM nem volt szerencsém velük, és másoknak bejött az ország.

Mindenesetre anyagilag nagyon megérte.

Ha mész, kösd fel a gatyát, ha maradsz, szerintem jobban jársz, vagy inkább Anglia v. Németország.

peace!

2012. aug. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gyulabacsi válasza:

Nyolc éve dolgozom hollandoknak, kaptam tőlük hideget, meleget egyaránt. Hat hollandust ismertem meg közelebbről, a nagyvonalú bulis vagánytól a búr surmó parasztig mind képviselve voltak. Bár hibának számít általánosítani, mégis vannak bizonyos jellemző tulajdonságok, amelyek nagyrészükre jellemzőek, ismétlem - nagyrészükre.

1. Amit kialkudsz tölük azt megadják, ha esik, ha havaz.

2. Ha jól teljesítesz magától is jól megfizet, nem várja meg, hogy lázadozni kezdj.Ha kőzepeske vagy szarik rád, ha nem tetszik amit kapsz - elmehetsz, de nem alkuszik.

3. Ismeri az érdekeit, ezért nem jutalmazza a seggnyalást. Pszichésen ö jól elvan bamba módon is. nincs szüksége elismerésre a beosztottjától.

4. Nagyon nem szeretik a németeket, de azért dolgoztatnak, üzletelnek velük, ha haszon van utána. Ha megkérded miért, elgondolkozik és a második világháborút emlegeti, pedig meg sem volt születve akkoriban.

5. Furcsán rasszisták: "A mi okos, dolgos fajunk és a tőbbi ostoba, lusta népség. Nekik is élni kell - de az ajtónkon kívűl"

6. Nehezen váltanak, hatszor is pofára kell essenek amig elfogadnak egy idegen megoldást.

7. Ha beszéled a nyelvüket, titokban ostobának néznek, hisz mind tud angolul, akkor meg miért nem tanultál valami hasznosabbat ?

8. A skót viccek gyártói vagy hollandok, vagy nem láttak még hollandust. Hihetetlen fogásaik vannak, mikor elengedik magukat. Nem is neked sértő, hanem számukra penibilis.

9. Bár első látásra ők a tolerancia és nagylelkűség, a valóságban éppen a fordítottja az igazabb. Soha nem fogad el teljesen téged, ha volt komcsi országból származól, akárhogy is bizonyítasz. Attól még megbízik benned és korrekten megfizet.


Megszoktam őket, mint munkaadókat. Eleinte zavart az uraság-nigger viszonyulásuk, de végülis fontosabb, hogy kiadják a kialkudott részedet, nem turkálnak a magánéletedben, nem csinálnak cégnekélünkmindannyian politikát. Nem melegedik a kebled tőlük, de keserüség sem támad benned.

Ami a haverságot illeti, ott nagyon laza a dolog, de ahogy kihüztad a lábad utánad is legyint rögtön. Buliztok egyet, aztán mindenki mindenkit elfelejt, igazi barátságok nem alakulnak ki.

2013. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!