Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lusták egyes dohányosok...

Miért lusták egyes dohányosok arra, hogy egy megállóban elsétáljanak a pár méterrel arrébb lévő nem dugig tele lévő kukához és oda dobják a csikket, ne a földre? (szemetelőkre ugyanúgy érvényes)

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

1.) Trehányság és igénytelenség.

2.) Lustaság, ahogy mondod.

3.) Nincs kuka. (Sajna ez is egy valós ok; jártam már úgy, hogy ki akartam dobni valami szemetet, de több száz méteres távon belül nem volt kuka; ilyenkor is inkább elszórják sokan, mint hogy maguknál tartanák a következőig. Innentől meg már lásd 1.) és 2.) )

2009. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
sokhelyen nincs a kukákon hamutál, vagy az a fém amin ellehet nyomni a csikket. mondjuk álltalábn ha nincs eldobva csikk akkor elnyomom és bele dobom a kukába. viszont ha minden tele van csikkel akkor inkább én is mellé dobom min hogy felgyujtsam a kukát.
2009. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Itt, ahol lakom, 1. nincs a kukán ez a kis tálca, amin el lehet nyomni 2. már egy éve le van szakadva a kuka alja, ezért ha beledobom, az olyan, mintha a földre dobnám. Amúgy ott, ahol van normális kuka, ott én beledobom. De szerintem sok embernek eszébe sem jut. Ugye általában a szülőktől tanul az ember rendet, illemet, és vagy az van, hogy az ilyen otthon nem ezt tanulta, vagy a másik, hogy még ha rend is van otthon, azért az nem jellemző, hogy a szülő dohányozni tanítja a gyerekét. Mondjuk ott, ahol a szülők dohányoznak, ott ha a gyerekük később dohányzik, akkor nagy valószínűséggel az erre vonatkozó példákat is átveszi, de ahol nem, és a gyerek meg dohányzó lesz, ott nem is figyelnek erre.
2009. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert még az sem jut az eszükbe, hogy ne gyújtsanak rá zsúfolt buszmegállókban...
2009. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A kérdés feltételezi, hogy van kuka, ami minden szempontból megfelel. :-) Tehát kukaprobléma nem mentség.

Amúgy jártam tavaly nyáron Graz-ban, ott nem lehet eldobált csikkeket vagy más szemetet látni a megállókban, sokkal tisztább és szebb így, mint pl. Budapest...

2009. jún. 16. 10:26
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem azért dobják inkább a földre, hogy az arra járó csövik a földön már messziről kiszúrják, hogy "gyá mekkora dekk", és ne keljen a mocskos kukában turkálniuk. Tehát merő emberi együttérzésből szerintem. Jóindulat mondhatni. Körül kellene nézni, sok magát fejlettnek tartó nyugati nagyvárosban eszébe nem jutna senkinek, hogy egy ilyen gesztust tegyen, egyszerűen lesz*rják, köpnek egymásra az emberek, itt Mo.-Bp.-n még figyelnek egymásra, szerintem ez jó magyar tulajdonság amúgy.
2009. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én akkor sem dobok szemetet a földre, ha nincs kuka. Van táska, zseb, kéz...
2009. jún. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem mentegetőzésképp írtam, hogy milyen a kuka, hanem ez tény. A további okokat leírtam.

Különben meg egyszerűen nem igaz, hogy nyugatabbra annyival kevesebben szemetelnének (valamennyivel talán kevesebben, de nem olyan sokkal), hanem egyszerűen gyakrabban takarítják az utcákat, mert a városnak fontos, hogy tisztaság legyen és meg tudják fizetni.

2009. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert igénytelenek, és mert nem büntetik.

Engem sokszor felidegesítenek vele, hogy mindenfelé szétpöckölik a csikkjeiket. Ilyenkor legszívesebben oldalba rúgnám őket.

2009. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért köszi, hogy ennyire ostobák vagytok, hogy totál lepontoztok, amikor szerintem leírtam pár okot, ami válasz lehet a kérdésre. Ennyit az objektív pontozásról.
2009. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!