Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért alakult ki az az udvaria...

Miért alakult ki az az udvariassági forma, hogy a férfiak előre engedik a nőket?

Figyelt kérdés
Van egy srác, aki állandóan szekál, mert nem vagyok neki szimpatikus. Direkt megelőz, ha be akarok menni valahova, meg hasonló gyerekes dolgokat követ el ellenem. Ma viszont előre engedett. Nagyon meglepődtem. Akkor ez most hogy is működik?

2012. ápr. 23. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Meg akar csinálni, ezért engedett előre. Ne hidd el, hogy más van a dologban. Az meg, hogy miért alakult ki nem tudom, de tök kedves gesztus. Nem gondolod?
2012. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szerintem is kedves gesztus, pont ezért lepődtem meg, hogy a srác ki nem állhat, mégis udvariaskodik velem.
2012. ápr. 23. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon egyszerű. Azért, hogy a férfiak megnézhessék a nők fenekét.
2012. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban az ajtók nagyok voltak és nehézkesek, amit egy gyenge úri hölgy nem nyitott volna ki. Ezért az úriemberek meg megmutathatták erejüket. Innen ered.
2012. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. ápr. 23. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez a seggbámulós válasz elég nagy marhaság. Az idős nőket is mindig előre engedték, pedig az ő hátsójukra aztán igazán senki sem kíváncsi. Pusztán udvariasság, illetve megkönnyítik kicsit a mindennapjainkat.
2012. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Hogy ők kapják az első pofont.
2012. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A seggbámulós egyáltalán nem állja meg a helyét, mert az etikett szerint számos kivétel van, ahol a férfinek kel előremenni. Ilyen pl. a lépcsőn felfelé pont azért, hogy ne nézegethessék a nő hátsóját, és a kocsmák, pubok, ami azért alakult ki, hogy terepet felmérje, biztonságos-e a hölgy számára.

Mellesleg az, hogy a férfinek a hölgy baloldalán illik mennie, abból a szokásból alakult ki, hogy a férfiak régen kardot hordtak, és hogy bármikor készek legyenek a nőt megvédeni, a kard kirántásához szabad tér kellett, vagyis nem állhatott ott a nő. Itt is adódik azonban kivétel: ha olyan járdán haladnak, aminek a jobb oldala veszélyes, akkor ott a férfinek kell haladni, hogy még a felfröccsenő sártól is akár a saját testével megóvják a hölgyet.


Ami a kérdésed második felét illeti, árnyaltabb lehet a válasz. Szerintem nagyon fiatal lehetsz, és a kisfiúk, ill. az erősen negatívan befolyásolt fiúk gyakran úgy leplezik - mutatják ki vonzalmukat, hogy kellemetlenkednek. (pl. óvodában hajhúzogatás)


Jelentheti azt is viszont, hogy valóban nem kedvel, csak éppen akkor valamiért nem mutatta ki.


Érdemes megfigyelni, hogy milyen körülmények között hogyan viselkedik veled és másokkal szemben. pl. mások előtt gúnyol, de ha kettesben vagytok, nem...

2012. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!