Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor mit szokás, mit...

Ilyenkor mit szokás, mit illik mondani?

Figyelt kérdés
Van egy idős (kb. 60 éves) néni a lépcsőházban, aki nemrég kórházba került, mert nem szedte a gyógyszereit. Ma összefutottam vele a lépcsőházban - szóval nemrég engedhették ki - és megkérdeztem, hogy van. Először rázta a fejét, majd mondta, hogy nem jól. Azt mondtam rá, hogy, ha van valami, amiben segíthetek, nyugodtan szóljon. Nem ismerem annyira, párszor beszélgettünk, és az unokájával is jóban voltam, mert régebben ő is vele lakott. Szóval mit illik ilyenkor mondani? Vagy segíteni? Nem vagyok valami udvarias, de ő kedves néni, és nem akarok bunkó lenni. És mit mondjak, ha legközelebb összefutunk? 15/L
2012. máj. 18. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor találkoztatok, úgy viselkedtél, ahogyan kultúremberhez illik. Nagy szó ám ez manapság! Jobbat nem is kérdezhettél és ajánlhattál volna - szóval egy illemtankönyv szerzőjének sem lehetne kifogása ellened (különösen, hogy még szívből is jött mindaz, amit mondtál).

Ha ismét összefutsz vele, kb. ugyanígy járj el. Kérdezd a hogyléte felől, és emlékeztesd arra, hogy ha bármiben segíteni tudsz neki - te ott vagy a közelben. Hidd el, hogy értékelni fog - ahogy most én is!

2012. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állapotára bátran rákérdezhetsz legközelebb is. Biztosan örül majd neki. Kedvesen győzködni picit hogy a gyógyszereit beszedje.
2016. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!