Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idegesít az,...

Titeket nem idegesít az, hogyha megszólítanak azért az utcán, mer’ lóg a cipőfűztök?

Figyelt kérdés
Mert engem hihetetlen módon. Nem vagyok hülye, látom/érzem, csak éppenséggel lusta vagyok akkor, és ott bekötni. Ilyenkor általában mindig jobban figyelek a járásomra, és azt is hozzátenném, hogy nem mellesleg soha az életben nem estem el még benne, sőt, nem láttam, és nem is hallottam ilyen esetről. Nem tudom, személy szerint rohadt megalázónak tartom azt, hogy mondjuk állok a buszon, és egy random öregember elkezd mutogatni nekem, hogy gyermekem, lóg a cipőfűződ. Basszus, és én erre mégis mit mondjak? Azt kényszeríti ki belőlem, hogy „Ó, köszönöm, hogy szólt uram/asszonyom, máris bekötöm.” Osztán a tömött buszon hajolhatok le, és szenvedhetek… csak mert fő az udvariasság…
2012. jún. 6. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlreagálod, köszönd meg, hogy szólt és mondd azt, hogy majd bekötöd/nem kötöd be, mert nem fogsz benne elesni, vagy mert nem zavar.
2012. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Eszembe sem jutott még ezen felkapni a vizet, inkább örülök neki, hogy valaki szól, mert ismeretlenül is jót akar nekem, nem akarja, hogy elessek. Az nincs senkinek a homlokára írva, hogy tud a lógó cipőfűzőről.

Ha szólnak, és nem akarod a tömött buszon bekötni, akkor annyit mondasz, hogy "Köszönöm, de tudom, hogy lóg, csak itt nem akarom bekötni." De hogy ez megalázó lenne, hát álmomban sem gondoltam volna.

2012. jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoktam szólni embereknek akiknek lóg a cipőfűzőjük, lecsúszott a sliccük, nyitva a táskájuk,. Eddig azt gondoltam, hogy ez senkit nem zavar, ha már tudott róla, akkor maximum felesleges információt kapott. De hogy ez valakit zavarjon??? Fel nem merült volna bennem. Most ezek után hogy legyek rendes??

Lehet, hogy elfelejtem most amit írtál, de lehet, hogy inkább leszokok róla és akkor sem szólok, ha valaki a pénztárcáját hagyja el. Inkább elteszem, nehogy már én legyek a rossz ember, amiért szóltam miatta!!


Amúgy nem, engem nem zavar, ha valaki nem szarik rám és megy el mellettem csak úgy mikor segíthetne valami apróságban.

2012. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy hány éves vagy? 8?
2012. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 askingcat666 válasza:
Engem is idegesíteni szokott ez,ahogy te is írod érzem,és látom is,hogy lóg a cipőfűzőm.Szerintem küld el őket a csudába,kit érdekelnek?Valószínűleg akkor látod őket először és utoljára.
2019. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!